lt
2022-12-20 į sąrašą

Pagaliau Kalėdos: kur bursis kauniečiai?

Štai keletas idėjų, ką kalėdiško šiemet dar spėsite nuveikti Kaune. O jei norite daugiau patarimų ir informacijos, užsukite pas mus į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą.

Suvalgius Kūčių vakarienę, jaukiai pasėdėjus ir aptarus prabėgusius metus, per šventes norisi ir iškišti nosį į miestą. Pasižiūrėti, kaip švenčia kiti, o ir patiems įsisukti į smagų sūkurį. Štai keletas idėjų, ką kalėdiško šiemet dar spėsite nuveikti Kaune. O jei norite daugiau patarimų ir informacijos, užsukite į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą Laisvės al. 36 – dirbsime per Kūčias ir antrąją Kalėdų dieną (10–15 val.). Pas mus rasite ir kaunastiškų suvenyrų bei dovanų.

Prie eglutės – Kalėdų senelis

 

Pagrindinė Kauno eglė šiemet džiugina čiurlioniškais motyvais ir garantuoja puikias nuotraukas atsiminimams. Apžiūrėję švenčių simbolį pasilepinkite šiltu gėrimu, spurgomis ar išsiųskite kalėdinį atviruką mieliems bičiuliams. Ilgėliau užtrukti pakvies įvairios dirbtuvės (pavyzdžiui, blynų kepimo!) ir edukacijos, vykstančios aplink eglę susispietusiuose Kalėdų miestelio kupoluose, skambant šventinei muzikai. Abi Kalėdų dienas 13–16 val. žada apsilankyti tikras Kalėdų senelis. Daugiau apie kelią į Kalėdas Rotušės aikštėje: kaledos.kaunas.lt.

kaledu senelis kaune

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

 

Muzikos garsai – įvairiems skoniams

 

Kaip ir visų svarbiausių švenčių proga, taip ir Kalėdoms suskambės Kauno kariliono varpai. Šventiniai koncertai Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje – gruodžio 23 d. 17 val., kai adventinės muzikos programą atliks Austėja Staniūnaitytė-Proietta, 26 d. 16 val., kai ši menininkė skambins lietuviškas ir pasaulyje gerai žinomas Kalėdų melodijas, ir 28 d. 16 val., kai senųjų kalėdinių giesmių muziką atliks Raimundas Eimontas ir Roberta Daugėlaitė.

„Lietuviškos Kalėdos visiems“ – taip pavadintas šventinis pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ koncertas išties ypatingoje vietoje. Po Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos skliautais gruodžio 26 d. pasigirs šventinė programa. Dešimt Lietuvos kompozitorių ir trys poetai sutiko bendradarbiauti su idėjos autoriais ir sukūrė naujas kalėdines giesmes programai „Lietuviškos Kalėdos visiems“. Į bendrą būsimų premjerų ratą jungiasi ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, kurio repertuare itin daug lietuvių autorių muzikos. Aštuonios giesmės ir du šventiniai orkestriniai kūriniai buvo komponuojami pasitelkiant šviesiausias mintis. (Plačiau)

270563715 3550898621702113 8439556304456470911 n

„Kauno Santakos“ nuotr.

 

Antrąją Kalėdų dieną į popietės koncertą pakvies ir Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika. „Šv. Kalėdų akimirką“ kurs mišrus kamerinis choras „In Vivo Dei“, vokalinis vyrų ansamblis ,„Popule Meus“, vokalinis jaunimo ansamblis. Solistai Miglė Jančaitytė, Melita Jakubauskaitė, Greta Baliutavičiūtė ir Aurelijus Baranauskas. (Plačiau)

Pirmadienį, gruodžio 26 d., pasimatyti kviečia ir Andrius Kaniava. Nuo 13 val. „Teatro klube“ vyks koncertas „Kalėdų ryto dainos iš vaikystės“. Jame laukiami mažieji klausytojai ir jų tėveliai, kuriuos į muzikinį nuotykį po teatro pasaulį kvies dainuojantis aktorius. (Bilietai)

Klasikinės muzikos gerbėjams Kauno valstybinė filharmonija, kaip ir kasmet, pristato koncertų ciklą „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų…“. Tai reiškia šventinius garsus, sukurtus senų senovėje ar visai neseniai, kasdien nuo gruodžio 26-osios iki gruodžio 31-osios imtinai! Galite bandyti patekti į visus ar išsirinkti sau mieliausią. (Plačiau)

Na, o per pačias Kalėdas didingą koncertą su geriausiais visų laikų savo kūriniais „Žalgirio“ arenoje surengs Andrius Mamontovas. Puiki proga žmonių jūroje kartu padainuoti bent kelias legendinio „Kitoks pasaulis“ eilutes… Gruodžio 26-ąją arenoje koncertuos Inga Jankauskaitė, gruodžio 27-ąją – ketvirtį amžiaus scenoje švenčiantis Linas Adomaitis. Dar šiemet – ir Kastytis Kerbedis, ir Donatas Montvydas, ir Monika Liu. Arena neatostogauja. (Plačiau)

Muziejai – iki Kalėdų, po jų ar… po egle

 

Per šventes muziejai tradiciškai užveria savo duris, bet užkietėjusiems muziejautojams galite įteikti itin kaunietiškų dovanų. Pavyzdžiui, Art Deco muziejus ir sausį atidaromas jaunesnysis šio brolis Amsterdamo mokyklos muziejus (abu – tarpukariniuose butuose) siūlo dovanų kuponus patyriminėms ekskursijoms. Maironio lietuvių literatūros muziejuje ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje rasite įvairių šių įstaigų misiją atitinkančių originalių dovanų. O Kauno miesto muziejus Kalėdoms išleido kiekvienam Kauną širdyje besinešiojančiam būtiną knygą – „Kaunas. Pasakojimai apie miestą ir jo žmones“. Dar iki Kūčių užsukę dovanų apžiūrėsite ir parodas – dvigubas malonumas!

Džiunglių pasaka botanikos sode

 

Lietuvoje itin populiarūs šviesų festivaliai, o kauniečiai šiemet pirmąkart džiaugiasi itin įspūdingu reginiu ir savo mieste. VDU Botanikos sode vyksta šviesų festivalis „Džiunglių knyga“. Per 200 šviečiančių figūrų demonstruojamos pirmą kartą, visos sukurtos specialiai šiam renginiui pagal garsiąją džiunglių legendą apie berniuką Mauglį. Festivalis vyks ir abi Kalėdų dienas, o per Kūčias džiunglių gyventojai atostogaus (na, gal ir kalbėsis?). Daugiau informacijos apie šviesų festivalį rasite čia.

 

Dziungliu knyga Lauryno Trimonio nuotr12

Lauryno Trimonio nuotr.

 

Kino magija – nors kasdien

 

Ypatingą tarpušvenčio programą kinomanams parengė seniausias Lietuvos kino teatras – „Romuva“. Nuo gruodžio 26 iki 31 d. čia veiks „Šventinis komedijų klubas“, kuriame – ir jaukūs seansai visai šeimai, ir tokia kultinė klasika, kaip „Didysis Lebovskis“, ir naujausi iki ašarų prajuokinantys festivalių hitai. Visą maratono programą ir bilietus rasite čia.

romuvos holas

„Romuvos“ nuotr.

 

Naujausius pasaulinius hitus rodantys „Forum Cinemas“ kino teatras, esantis „Akropolyje“, ir „Megoje“ esantis „Cinamon“ nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25 d., o per Kūčias veiks trumpiau.

Kultūros renginių Kaune kalendorius

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis