lt
2023-10-04 į sąrašą

Pasivaikščiojimui po rudeninį Žaliakalnį kviečia spektaklis-ekskursija „Pakopa po pakopos“

Šį sekmadienį, spalio 8 d., 12 val. paskutinį kartą šį rudenį unikaliu būdu patyrinėti vieną gražiausių Kauno rajonų kviečia kauniečių itin pamėgtas šokio spektaklis-ekskursija „Pakopa po pakopos“.

2022 08 06 Sokio ekskursija Pakopa po pakopos Linas Zemgulis Websize 30 1„Pakopa po pakopos“. Lino Žemgulio nuotrauka.

 

Spektaklio sumanytojai teigia, kad šiai unikaliai patirčiai nebaisus net lietus – „Juk keliausime laiku“ – šypsosi spektaklio režisierė ir idėjos autorė Indrė Puišytė-Šidlauskienė. 

Spektaklis-ekskursija prasideda nuo tarpukario Kauno simboliu laikomų legendinių Kauko laiptų. Pasak architektūros istorikės J. Kančienės, tarpukaryje tai buvo gražiausi laiptai Lietuvoje. Legenda pasakoja, jog čia karaliaująs Kaukas – lietuvių mitų herojus. Šioje kelionėje po dabarties Žaliakalnį pasitelkus šokį, teatrą ir muziką, žiūrovai bus supažindinti su intriguojančiomis tarpukario Žaliakalnio aktualijomis ir pajaus, kaip šis rajonas atrodė tarpukariu ir patirs jo kismą. 

 

2022 08 06 Sokio ekskursija Pakopa po pakopos Linas Zemgulis Websize 57 1„Pakopa po pakopos“. Lino Žemgulio nuotrauka.

Spektaklio metu žiūrovai ne tik stebės šokėjų pasirodymus, bet ir patys taps istorijos dalyviais, girdėdami per ausines pasakojamas autentiškas Žaliakalnio istorijas. Spektaklyje skambantys balsai, aktorių įgarsintos istorijos, susiliejančios su muzika, perkels dalyvius į kitą erdvę, panardins juos į kelionę PAKOPA PO PAKOPOS laiko laiptais – nuo tarpukario iki šių dienų.Spektaklis-ekskursija po Žaliakalnį – tai performatyvus nuotykis, įtraukiantis Žaliakalnio bendruomenės narius, jaunuosius ir profesionalius menininkus, supažindinantis su gyvąja Žaliakalnio gyventojų atmintimi ir istorija – tuo pačiu tai ir išskirtinė galimybė palydėti ir dar spėti pasidžiaugti bobų vasara. 

 

Spektaklio-ekskursijos trukmė: 1 val. 40 min. 

Renginio pradžia: Žemaičių g. kalno papėdėje esantis fontanėlis (Kauko laiptų apačioje) 

Spektaklio pristatymo video: https://www.youtube.com/watch?v=J3-PxBpruy0 

 

Organizatorių informacija ir nuotraukos.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis