lt
2019-01-10 į sąrašą

Paskutinį mėnesio sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

Naujovė galioja tuose Kauno muziejuose, kurie yra pavaldūs Kultūros ministerijai.

Kaunas neretai vadinamas muziejų miestų, ir tikrai pelnytai. Centre, Senamiestyje, Žaliakalnyje gausu miesto ir šalies istoriją, meną, žymius žmones pristatančių institucijų.

Gera žinia yra ta, kad nuo šių metų pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visi norintys gali nemokamai lankytis dalies Kauno muziejų nuolatinėse ekspozicijose. Pernai toks modelis buvo taikomas moksleiviams, o šiemet daugiau galimybių pažinti turtingą Lietuvos kultūrą turi ir jų šeimų nariai, visi kiti muziejų išsiilgę, o gal juose niekuomet dar nesilankę kauniečiai bei miesto svečiai.

Nuo 2019 m. nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose, kurie yra pavaldūs Kultūros ministerijai. Taigi Kaune kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį savo ekspozicijas nemokamai atvers:

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir jo padaliniai (A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, Velnių muziejus, Istorinė LR Prezidentūra, A. Ir P. Galaunių namai, L. Truikio Ir M. Rakauskaitės memorialinis muziejus, J. Zikaro memorialinis muziejus)
Maironio lietuvių literatūros muziejus ir jo padaliniai (Salomėjos Nėries memorialinis muziejus, Juozo Grušo memorialinis muziejus, Vaikų literatūros muziejus, Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus)
Lietuvos aviacijos muziejus
Lietuvos švietimo istorijos muziejus
Kauno IX forto muziejus

Taip pat kauniečiams ir miesto svečiams visuomet pakeliui yra Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, kuris irgi prisijungė prie šios iniciatyvos. 

Pažymime, kad ši programa siūlo nemokamą įėjimą į ekspozicijas, bet neapima kitų, įprastai mokamų, muziejų teikiamų paslaugų, pavyzdžiui, ekskursijų. Daugiau informacijos suteiks Kauno muziejų darbuotojai.

Gerų atradimų!

„Kaunas IN“ inf.
A. Aleksandravičiaus nuotr. - Kauno paveikslų galerija

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis