lt
2020-10-21 į sąrašą

Paslapčių, istorijų ir dvasių paieškos Kaune

Vakarams tamsėjant, šaligatvius klojant lapams, o miestuose vis daugėjant išskaptuotų moliūgų, nori nenori įsijauti į artėjančio lapkričio dvasią. Ilgi vakarai – puiki proga išbandyti bent vieną siaubingą, paslaptingą o gal tiesiog įkvepiančią patirtį.

Vakarams tamsėjant, šaligatvius klojant lapams, o miestuose vis daugėjant išskaptuotų moliūgų, nori nenori įsijauti į artėjančio lapkričio dvasią. Vėlinės, Ilgės, o gal Helovinas – vis labiau atsiverdami pasauliui į savo kultūrą lietuviai įtraukia ir naujų elementų. Kaune dera jie visi, o ilgi vakarai – puiki proga išbandyti bent vieną siaubingą, paslaptingą o gal tiesiog įkvepiančią patirtį. Nepamirškite žibintuvėlio…

Ekskursija „Tyliai tyliai šnabžda Kaunas“

Tik šią naktį, kuomet vėlės bunda ir lauke jau prietema, pasižvalgykime po paslaptingą Kauną. Siaurose senamiesčio gatvėse gausu paslapčių ir istorijų, kurias žino ne kiekvienas. Apie kunigaikščius, viduramžių piliečius, pirklių ir Nuodėmių gatvės gyventojų paslaptis bus galima išgirsti tik spalio 30 d. Tad nesėdėkite namie, įsisukę į pledą, o pasinerkite į naktinio Kauno paslaptis. Kviečiame prisijungti ir paklaidžioti kartu. Nepraleiskite progos užsiregistruoti.

kaunas rudeni

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 
Ekskursija „Kauno požemių dvasia“


Siūlome unikalią galimybę pamatyti požeminį Kauną ir pajusti tikrą požemių dvasią! Jei nebijote vaiduoklių, nakvišų alsavimo, grandinių žvangesio, ši ekskursija kaip tik jums. Pasak senovės legendų, po Kauno miesto grindiniu slypi požemių labirintas, jungiantis daugelį senamiesčio pastatų. Manoma, kad vienu iš požemių, vedančių iš Kauno pilies, nuo kryžiuočių paspruko Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas su visa kariuomene. Pamatykite tai, ką matė tik išrinktieji. Užsisakyti ekskursiją galite paspaudę šią nuorodą.

kauno pilies pozemiai

Kauno pilies požemiai. J. Vyšniauskaitės nuotr.


Vaiduoklių medžioklė Kauno tvirtovės III-iame forte


Ekspedicijos metu surasime slapčiausius tunelius, kuriuos aplankė tik drąsiausieji. Legenda byloja apie slaptas duris į labirintą, kuris sujungia visus Kauno fortus. Ar pavyks surasti išėjimą? Edukacijos metu išmoksite orientuotis forto tuneliuose, sužinosite šiurpiausias paslaptis, legendas ir mitus, kuriuos pasakoja vietos gyventojai.

vaiduokliu medziokle


Perkūno namas

Perkūno namas – bene seniausias Kaune, pastatytas dar XV amžiuje. Legenda byloja, kad gotikinio pastato sienoje rasta Perkūno statulėlė, o Vaidilutės čia kursčiusios amžinąją ugnį. Kas tiesa, o kas – fantazija, spręskite patys apsilankę šiame pastate, kuriame nuolat vyksta parodos, edukaciniai užsiėmimai bei kiti renginiai. Ar žinojote, kad čia veikia ir ypatingas pabėgimo kambarys „Viduramžių pirklio rūsys“? Įsivaizduokite – išsiruošėte į pirklio namą pamatyti savo mylimosios Elenos, pirklio dukters. Tačiau netikėtai jus užklupo mylimosios tėvas – Steponas Dulkė. Šiaip ne taip Jums pavyko išsigelbėti ir pabėgus pasislėpti namo rūsyje… ir patekti į spąstus! Durys užrakintos, o tolumoje girdite artėjančius pirklio Stepono žingsnius ir svarstymus ką su Jumis daryti.  Kokie nuotykiai ir paslaptys jūsų laukia pirklio namo rūsyje? Ar pavyks atskleisti slapčiausią mylimosios tėčio paslaptį? Sveiką kailį išnešite atskleidę paslėptas užuominas ir suradę išėjimo raktą.

perkuno pabegimo kambarys

Perkūno namo nuotr.

MOLIŪGŲ MIESTELIS


Negalintiems be amerikietiškos dvasios – puiki naujiena iš prekybos miestelio „Urmas“. Čia pirmąkart atidarytas „Moliūgų miestelis“ – tai ypač populiari spalio mėnesio tradicija Amerikoje, kur ūkiai moliūgų laukus paverčia rudeniška šeimų pramogų vieta. Lietuviai taip pat myli šį įspūdingą vaisių, tad Raudonajame pasaže atidarytas 160 kv. m ploto „Moliūgų miestelis“ veiks iki pat lapkričio 5 dienos. Renginio vietoje išvysite beveik 2000 įvairiausių dydžių ir rūšių maistinių bei dekoratyvinių moliūgų, vyksta įvairios pramogos ir žaidimai. 

moliugu miestelis

„Urmo“ nuotr.


Pabėgimo kambarys „Apleista psichiatrinė“

Jūs esate žurnalistai atvykę į apleistą psichiatrinę, kurioje dingo kolega anksčiau atlikdamas reportažą. Po neaiškaus eksperimento išmirė darbuotojai ir pacientai, tačiau ne visi, likusieji vis dar ten... Jų reikia saugotis tamsoje, kovoti draudžiama. Jeigu būsite neatsargūs, psichas jus nuves į karcerį. O tas karceris – tarsi „pabėgimo kambarys kambaryje”… Tyrinėdami ir atrakindami vis kitas ligoninės patalpas turite atsakyti į paruoštus klausimus. Patalpos, kupinos baugių neištirtų praeities paslapčių, jas primenančių daiktų ir – galbūt – šio to daugiau, šio to pavojingo. Žaidime labai svarbi taktika, turite dirbti komandiškai, nuo to priklauso Jūsų komandos rezultatas.
 

mazebrain apleista psichiatrine

Mazebrain nuotr.


A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus / Velnių muziejus

Negalima kalbėti apie vienintelį tokį baisiai įdomų muziejų pasaulyje, kurio kolekcijoje – per 3000 velnių, ir nepaminėti kolekcijos įkūrėjo Antano Žmuidzinavičiaus. Tapytojui kolekciją pradėti padėjo, beje, ne kas kitas, o skulptūrėlę padovanojęs kunigas. Primygtinai rekomenduojame Velnių muziejų pažinti su gido pagalba, nes istorijų čia ne mažiau nei eksponatų.

velniu muziejus

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus

Nuo kaltūno ir skylės kaukolėje, iki aspirino išradimo turėjusios ligonius išgelbėti nuo galvos skausmo, iki simpatiškos šimtametės vaistinės – šis muziejus turtingas eksponatų, įskaitant ir šamanų paslaptis menančius, atkeliavusius iš egzotiškų šalių.

Medicinos muziejus 7

A. Bulotos nuotr.


Petrašiūnų kapinės

Prieš pat II pasaulinį karą įrengtos kapinės – daugybės Lietuvai ir Kaunui nusipelniusių žmonių, politikų, rašytojų, teatralų, menininkų, amžinojo poilsio vieta, savotiškas vietos. Kapinėse ypatingomis progomis rengiamos ekskursijos, kurių metu lankomi legendų kapai, garsiausių skulptorių sukurti monumentai. Lankytojai teatro ir kitų meno sričių atstovų atminimą pagerbia ir asmeninių sukakčių progomis. Šios kapinės – tai kaunietiškoji Paryžiaus Père Lachaise kapinių versija. Artimiausia teminė ekskursija „Žodžio meistrų poilsio vietos“ – jau spalio 24 d., daugiau informacijos rasite čia.

petrasiunu kapines

Amzinybe.lt nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis