lt
2020-02-29 į sąrašą

Projekto „Dvigubas savaitgalis“ kaunietiškoji dalis – ir audiogide

„Dvigubas savaitgalis“ – taip pavadintas naujasis leidinys – dvipusis Kauno ir Luko (Lenkija) žemėlapis lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

Antrasis pagal dydį Lietuvos miestas Kaunas ir Lenkijos Mozūrijos regiono sostine tituluojamas Lukas (Ełk) – kas tarp jų bendra? Netolimoje ateityje šiuos apie 180 km vienas nuo kito nutolusius miestus sujungs „Rail Baltica“ vėžės, o Lenkijos, Lietuvos ir visų kitų šalių keliautojai kviečiami juos atrasti jau dabar.

„Dvigubas savaitgalis“ – taip pavadintas naujasis leidinys – dvipusis Kauno ir Luko žemėlapis lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis. Nuo žemėlapio viršelių keliautojams šypsosi lenkų renesanso mokslininkas Mikalojus Kopernikas ir lietuvių kunigas bei rašytojas Juozas Tumas–Vaižgantas. Jokio atsitiktinumo – šių istorinių asmenybių skulptūros laukia lankytojų prisėdusios ant suoliukų atitinkamai Luke ir Kaune.

Lukas garsėja to paties pavadinimo ežeru, kurio pakrantėje koncentruojasi miesto gyvenimas. Kadaise čia buvo kryžiuočių pilis, naudota kaip bazė puldinėjant šiauriau esančias teritorijas. Kaunas – upių miestas, žavintis savo gamtos ir istorijos objektais, išskirtine architektūra. Abu miestai – jaunatviški, juose gausu aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų, kavinių, restoranų, pramogų vaikams. Visa tai ir tilpo į du originaliai iliustruotus žemėlapius viename leidinyje. Jei vieną savaitgalį nuspręsite praleisti Luke, kitą jūsų lauks Kaunas – ir atvirkščiai. 

Kaunietiškus objektus, aprašytus ir iliustruotus žemėlapyje, kviečiame atrasti naudojantis specialiai šiam projektui sukurtu audiogidu. Audiogidus, pristatančius 16 objektų mūsų mieste trimis kalbomis – lietuviškai, angliškai ir lenkiškai, galite pasiimti nemokamai, palikdami € 50 užstatą „KAUNAS IN“ turizmo informacijos centre, veikiančiame Kauno rotušėje (Rotušės a. 15). Leidinį „Dvigubas savaitgalis“ rasite čia, jo kopiją taip pat pasiimsite turizmo informacijos centre.


Žemėlapis finansuotas Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas.

Daugiau apie projektą

interreg Lietuva Polska LT v2 RGB

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis