lt
2021-08-25 į sąrašą

Rugsėjo kultūros maršrutai (Kaune – festivalių gausa)

Po gastrolių, atostogų ir repeticijų grįžta teatrai, kitos kultūros įstaigos skuba kviesti į naujas parodas, atnaujintas erdves ir kt.


Tradiciškai būtent rugsėjį suaktyvėja Kauno kultūrinis gyvenimas. Po gastrolių, atostogų ir repeticijų grįžta teatrai, kitos kultūros įstaigos skuba kviesti į naujas parodas, atnaujintas erdves ir kt. Šis rugsėjis – ne išimtis, o jau pirmąjį jo savaitgalį papuoš pirmoji Kauno kultūros mugė. Vienybės aikštėje rugsejo 3–5 dienomis prisistatys dešimtys iniciatyvų ir organizacijų. O mes kviečiame planuoti ir likusį mėnesį Kaune – šis ruduo gausus festivaliais.

Nuo 09 02
Tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“
Įvairios vietos

2021-aisiais festivaliui  sukanka aštuoniolika, jis tampa pilnamečiu, tad festivalio programa susitelks ties tema „Amžius“. Festivalio parodų atidarymai vyks rugsėjo 2 ir 3 dienomis, o renginiai ir lauko parodos tęsis iki spalio pabaigos. Parodos vyks Kauno miesto galerinėse ir muziejinėse erdvėse: Įvairių tautų kultūrų centre, Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos ir Pilies skyriuose, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, KTU III-iuose rūmuose, VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre bei tradiciškai po atviru dangumi: Draugystės parke, Kalniečių parke, Čečėnijos aikštėje, Žemųjų Šančių skvere prie A. Juozapavičiaus pr. 57, Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje ir Vienybės aikštėje.

Daugiau: www.kaunasphoto.com

09 02 kaunas photo

Caroline Minjolle (Šveicarija). „RENDEZ-VOUS“

​​09 04 – 05
Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis 
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Vienybės aikštėje šurmuliuosiančią pirmąją Kauno kultūros mugę praturtins ir kariliono garsai. Penktąjį kartą Kaune organizuojamas vieno sudėtingiausių instrumentų pasaulyje muzikos festivalis šįmet pristatys ne tik klasikinius kūrinius, bet ir netikėtus varpų duetus su kitais instrumentais bei elektronine muzika.

Festivalio programoje – Europoje gerai žinomi atlikėjai: karilionininkai Monika Kazmierczak (Lenkija) ir Jan Verheyen (Belgija), valtornininkas Michał Szczerba (Lenkija) bei gitaristas Cedric Honings (Belgija). Prie atlikėjų iš užsienio prisijungs ilgametis karilionininkas iš Lietuvos Stanislovas Žilevičius. Festivalio akcentas – šeštadienio vakarinis koncertas su meniniu kariliono bokšto apšvietimu.

Šeštadienis, 09 04, 17:00
Lapių tvarumo festivalis
A. Merkio g. 1, Lapės, Kauno raj.

Antrus metus iš eilės Lapių tvarumo festivalis kviečia Lapių bendruomenę ir svečius pasimėgauti muzika, skaniuoju troškiniu, sudalyvauti edukacijose, prekybininkų erdvėje, išmėginti žaislų kilimą bei stalo žaidimų zoną, o vakaro programoje laukia ne tik šokiai, bet ir filmas. Taigi planuokite savo laiką, ruoškitės dalyvauti jau tradicija tampančiame Lapių tvarumo festivalyje. 

09 09 – 09 19
Netradicinio teatro festivalis „Namas Nr. 3“ 
Kūrybos centras „K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Trečiasis netradicinio teatro festivalis „Namas Nr. 3“ iš miesto centro keliauja į Panemunę ir skelbia: „Dramai užtenka virtuvės!“, kurią rado buvusiame Panemunės bendruomenės centre. Sukurti pasirodymus šiai neįprastai erdvei buvo pakviestos keturios trupės: režisieriaus Šarūno Datenio ir aktorės Severijos Janušauskaitės duetas, klaipėdiečių „Apeirono“ teatras, kūrybinis duetas „Miglon“ ir režisierė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė) su kūrybine komanda.

Programa: www.namaskurti.lt

09 09 Panemune kinas fot. Martynas Plepys

Martyno Plepio nuotr.

Šeštadienis, 09 11

Fluxus festivalis

Įvairios vietos

Festivalis žadina Kauną nuo 2018 m. ir kviečia Kauno miesto ir rajono gyventojus, bendruomenes bei svečius kartu užkopti į Parodos kalną kuo keistesniu būdu: atbulomis ar ant rankų, nešant dėdę ar auksinę žuvelę, su riedučiais, ar su banglente, o gal tiesiog dėvint Kalėdų senelio kostiumą – įmanoma viskas, ką leidžia dalyvių fantazija.

Festivalio dalyviai susitinka Fluxus pradininko Jurgio Mačiūno skvere, o užkopę į kalną įsitraukia į (ne)tikėtą ir (ne)paprastą meninį bendruomeninį veiksmą, kurį kuria Kauno miesto ir rajono bendruomenės. Visa tai – tik dalis Fluxus festivalio. „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ visos Fluxus festivalio dienos metu kviečia švęsti bendruomeniškumą ir paversti šią dieną tikra visų kauniečių ir Kauno rajono gyventojų susibūrimo bei draugystės švente.

Programa: www.fluxusfestivalis.lt

09 11 fluxus

M. Plepio nuotr.09 14 – 09 26
Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šiais metais festivalis orietuojasi į menininkus, savo kūriniuose nagrinėjančius esamuoju laikmečiu itin aktualią „atstumų“ temą. Organizatoriai kviečia į atstumus pažvelgti iš įvairių kampų – fizinio, psichologinio, socialinio ir kt. Kalbėti ne tik apie fizinius atstumus, kurie šiuo metu yra mūsų kasdienybės dalis, bet ir apie tai, kokius „atstumus“ tai sukuria kituose lygmenyse bei apie paties žmogaus kuriamus „atstumus“ nuo to, ką jis kalba ir ką daro. Be abejo, tuo pačiu bus ieškoma ir „išeities taško“ iš šios situacijos – gijų, kurios artina šiuos atstumus.

Programa: www.iseitiestaskas.lt

09 15 – 10 15

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“
Įvairios vietos

Jubiliejinis festivalis, kurį organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras, kviečia susipažinti su profesionaliais Lietuvos styginių kvartetais, išgirsti ne tik užsienio kompozitorių klasika tapusius kūrinius, bet ir susipažinti su lietuvių kompozitorių kūryba bei premjeromis. Festivalio atidarymo koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje skambės Jurgio Juozapaičio ir Sergei Jevtušenko kompozicijos, kurias atliks VDU kamerinis orkestras su solistu Davidu Geringu, diriguos Vytautas Lukočius. Festivalio uždarymo koncerte VDU kamerinis orkestras su valstybiniu Vilniaus kvartetu atliks Eugène-Auguste Ysaÿe bei Edward Elgar kūrybą VDU Didžiojoje auloje. Kitos festivalio lokacijos – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Istorinė LR Prezidentūra, VDU Aula.

Programa: www.facebook.com/festivalisavanti

09 17 – 09 26

Landšafto dizaino festivalis „Magenta“
Įvairios vietos

2019 m. rudenį pradėtas organizuoti Landšafto dizaino festivalis yra skirtas urbanizuotos gamtos dizaino aktualizavimui ir landšafto dizaino vaidmens stiprinimui formuojant mūsų geresnę ateitį. Festivalis yra apie urbanistinį dizainą, post-industrinę aplinką ir tarpdisciplininę (istorijos, filosofijos, architektūros, menotyros, gatvės meno, kt.) kūrybą.

Festivalio renginiai yra plataus spektro ir apima edukacijos programas miesto gyventojams, viešas verslo, miesto valdžios, pramonės ir visuomenės diskusijas, ekskursijas, parodas, renginius ir viešų erdvių ir landšafto dizaino objektų kūrimą.

Festivalis – „Kaunas 2022“ programos dalis.

09 23 – 09 24

Europos kultūros sostinės forumas

Įvairios vietos

Jau forumo išvakarėse, rugsėjo 22 d. vyksiančios spaudos konferencijos metu „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atskleis kartu su daugybe partnerių ilgai brandintą Europos kultūros sostinės metų programą –  bus vardijami šimtai niekada iki šiol viešai nepristatytų meno ir kultūros projektų bei išskirtinių dalyvių. Pats forumas šiemet bus dedikuotas išsamiai „Kaunas 2022“ programos apžvalgai ir įvertinimui. Renginiuose bus pristatomos ne tik „Kauno 2022“, bet ir kitų Europos kultūros sostinių – „Esch 2022“ ir „Novi Sad 2022“ –  programų detalės.

Forumo programa ir registracija: www.forumas.kaunas2022.eu 

09 24 forumas

A. Aleksandravičiaus nuotr.

09 30 – 10 03
Tarptautinis šokio festivalis AURA31
Įvairios vietos

Šįkart festivalis driokstels netikėta erdve – neseniai naujam gyvenimui imtu prikelti tarpukariniu kino teatru „Daina“. Jame – AURA31 atidarymas su elektroninio roko grupe „Royce“ ir jungtinėmis Kauno šokėjų pajėgomis. Šiose erdvėse – ir išskirtinio inžinerinio teatro „Akhe“ (Rusija) trupės pasirodymas. Taip pat festivalis tradiciškai aplankys Nacionalinį Kauno dramos teatrą, kurio scenoje spalio 1 d. įvyks Kauno šokio teatro „Aura“ premjera „Prarasti / Namai toli nuo namų“ (chor. Karine Ponties). Žinoma, programa neapsieis ir be italų bei izraeliečių pasirodymų.

Programa: www.dancefestival.lt

09 30 aura leonardo

„Egri Bianco Danza“ spektaklis „LEONARDO DA VINCI: Anatomie Spirituali“ (Italija). Atlikėjų archyvo nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis