lt
2017-07-26 į sąrašą

Savaitės maršrutas: Po parodas

Kas naujo ir aktualaus ar kaip tik primiršto, bet svarbaus Kauno parodų erdvėse?

Kaunas – muziejų ir galerijų miestas, kurio kalendorius nuolat mirga pristatymais ir atidarymais, o norint aplankyti visas naujausias parodas tikrai nepakanka lietingų dienų. Anaiptol, vėsių ekspozicijų salių lankymas gali tapti prasmingu išsigelbėjimu nuo asfalto karščio, savaitgalį likus mieste. Taigi kas naujo ir aktualaus ar kaip tik primiršto, bet svarbaus Kauno parodų erdvėse?

Instaliacija „Always an I, Never a One [Visuomet aš, niekuomet vienas]“
POST galerija, Laisvės al. 51
07 20 - 07 29

Ši instaliacija yra kvietimas susisukti į angeliškus rūbus ir ją patirti nei gulint, nei stovint, kitaip tariant, atsispyrus nuo žemės. Susiliejant polyčiui ir klausai, kybant ant intymumo pakraščio, jaukumas ir nejaukumas keičiasi vietomis. Šis darbas tiria mūsišką introvertiškų ir ekstrovetiškų patirčių dalumo supratimą jas apjungdamas į vieną būklę. Todėl, ryšį su šiuo kūriniu dalyvis kuriasi pats (dalyvaudamas). Atsiremiant, susisupant į apsauginį sluoksnį, užsidedant ausines girdisi kitos erdvės signalai.

Suskubkite, instaliacija viename esminių šiuolaikinio meno taškų Kaune veiks dar vos keletą dienų.

img 7175 psl

Paroda „Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva“
S. Daukanto g. 28 a., LRT Kauno redakcija

„Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva“- tokie buvo pirmieji į eterį 1926 m. birželio 12 d. išskrieję lietuviško radijo žodžiai. 2016-aisiais buvo švenčiamas jau 90-asis Lietuvos radijo jubiliejus. Ta proga Kauno miesto muziejus parengė parodą, kuri veiks net iki 2018-ųjų.

Parodoje galima pamatyti su Radiofono istorija susijusias fotografijas ir dokumentus. Čia eksponuojama virš 40 senoviškų iš buvusio Ryšių istorijos muziejaus perimtų radijo aparatų, fone skamba autentiški tarpukario laikų radijo įrašai, o TV ekrane rodoma sovietinių laikų video medžiagą apie radiją.

Naujai įgytų kūrinių paroda TIXE
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
03 31 - 10 01

Muziejus jau dvyliktą kartą rengia naujai įgytų kūrinių parodą ir šį kartą pristato vertingiausius ir įdomiausius eksponatus, patekusius į muziejaus rinkinius 2011–2016 metais. Pirmoji tokia paroda buvo surengta 1973-aisiais.

Šioje parodoje, kaip spalvingame kaleidoskope, visko gausu – nuo nematytų M. K. Čiurlionio darbų, elegantiškų secesijos ir Art Deco baldų, nedidelio saldainio popierėlio, nuo išsaugoto tarpukario muilo gabalėlio, iki archyvinių nuotraukų, menininkų laiškų, naiviai siuvinėtų kilimėlių ar šiuolaikinių menininkų kūrinių. Tai paroda mėgstantiems ne tik žiūrėti, bet ir sužinoti. Todėl beveik prie kiekvieno eksponato publikuojami įdomūs tekstai, kurie padės suprasti, kodėl būtent šis daiktas ar rinkinys atsidūrė muziejuje.

rimkunas

R. Rimkūnas. Iš estampų ciklo Klasikos animacija III, 1998

lape3

P. Lapė. Kompozicija II, 1980–1985

XX a. Lietuvos knygų iliustracijų paroda „Šiltas prisiminimas“.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12
06 15 - 09 17

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje yra sukaupta unikali originalių XX a. iliustracijų piešinių bei projektų kolekcija. Tai medžiaga, atspindinti dailininko minties gimimą ir materializavimą tarpinėje būsenoje iki galutinio tikslo – spausdinto vaizdo knygoje. Šie piešiniai, projektai, eskizai įdomūs bei vertingi kaip atskiri meno kūriniai, kurių retrospektyva ir pateikiama parodoje „Šiltas prisiminimas“.

Kodėl prisiminimas? Praeito amžiaus kultūros ir meno sluoksniai veriasi istorinėje perspektyvoje, į kurią žvelgiame iš kol kas nedidelio atsitraukimo. Su nesena praeitimi didžiąją dalį visuomenės sieja dar gyvas, nenutrūkęs ryšys, kuris, nepaisant epochos kataklizmų, absurdiškų sistemų rėmų, turi savyje dalį prisiminimų, susijusių su tuo, kas asmeniška, kas gražu, kas įkvepia, kas keičia ir augina... Tokios atminties dalis yra kažkada skaitytos knygos – jų turinys, lydėję vaizdiniai, ryškiai įsiminę ne tik kaip konkrečios istorijos, bet ir kaip nuojautos, paslaptys, troškimai... Parodoje prisiminimas palies kiekvieną, pradedant nuo tų, kuriems kiek per dvidešimt ir baigiant garbaus amžiaus senjorais. O jauniausiajai kartai ši ekspozicija – proga susipažinti su iliustracijos meno raida ir garsiausiais kūrėjais.

Aplankę iliustracijų parodą užsukite atsigaivinti į trečiąjį galerijos aukštą, kur šiuo metu vyksta festivalio „Kaunas Photo“ paroda „Pliažo sezonas“.

S. Eidrigevičius R. Kepežinskas

S. Eidrigevičius, R. Kepežinskas

Gulbe

A. Steponavičius, V. Petravičius

Fotografijų paroda „Šuolis laike“
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2
07 27 - 08 27

Svarbiausius Lietuvos ir užsienio fotomenininkus nuolat pristatanti galerija visą rugpjūtį kviečia pažindintis su vieno reikšmingiausių XX a. fotografų Ericho Salomono ir giliai Vokietijos kolektyvinėje atmintyje įsirėžusių fotografijų atorės Barbaros Klemm darbais. Abu autoriai save laiko/-ė ne menininkais, o pirmiausia žurnalistais. Tačiau šiandien jų darbai dėl savo aukštos meninės vertės pristatomi kaip fotografijos meno kūriniai ir vieni vertingiausių vokiškos spaudos fotografijos pavyzdžių.

Jei nespėsite į parodą Kaune, prisiminkite, kad nuo rugpjūčio 31 d. ji bus eksponuojama Vilniaus „Prospekto“ galerijoje.

Barbara Klemm

Barbara Klemm

 Daugiau galerijų, muziejų ir ekspozicijų Kaune rasite čia.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis