lt
2022-10-26 į sąrašą

Spalio ir lapkričio sandūra Kaune: šiurpi, tamsi ar ilgesinga? (laisvalaikio idėjos)

Artėjant Helovinui, Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms renginių kalendorius pamažu gausėja siaubingai įdomių įvykių.

Parduotuvių lentynose rikiuojasi žvakės, prie kaukių ir kostiumų nuomos driekiasi eilės, o eidamas gatve tik ir dairykis, kad nepaspirtum kokio moliūgo. Ar jau išskaptavote saviškį? Laiko dar yra, bet pats metas planuoti rudens šventes. Žinoma, jau artėjant Helovinui, Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms renginių kalendorius pamažu gausėja šiurpių, tamsių, ilgesingų įvykių. Nuo ko pradėsime – gal nuo pasimatymo kine?

 

Siaubas ekranuose ir šiurpnakčio maratonas

 

„Forum Cinemas“ pirmadienį lauks kultinio režisieriaus Stanley Kubricko gerbėjų – organizuojami net du siaubiako „Švytėjimas“ seansai. Į pirmąjį bilietų beveik nebėra (plačiau)! „Cinamon“ tą vakarą rodys visiškai naują filmą „Helovinas baigiasi“ – tai paskutinė 45-erius metus kino ekranuose pasakojamos istorijos dalis (plačiau).

Kino namai „Romuva“ kviečia į ištisą šiurpnakčio maratoną. Spalio 31 d. vakarą ir naktį kraują stingdys pirmasis „Svetimas“, nejaukiai pasijusti privers pernelyg maloni pora daniškoje juostoje „Speak no evil“, kvėpavimą apsunkins protu sunkiai suvokiami poelgiai „Paveldėtame“, o į meno ir mistikos pasaulį paskandins „Suspirija“ (plačiau).

Siurpnaktis Romuvoje 7x5 1

Vaikams

 

Mažieji nekantrauja, kaip nori švęsti? Jau spalio 28 d. šventę vaikams „Helovyno šalies beieškant“ rengia Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys: „Kviečiame pasipuošti baisiausiu kostiumu ir magišką rudens vakarą praleisti bibliotekoje, kur lauks paslaptys ir mįslės, o tarp lentynų bus galima sutikti raganų, vampyrų, velnių ir kitokių pabaisų.“ (plačiau).

Taip pat penktadienį šventė vyks interaktyviame vaikų pramogų parke „Hellopark.Kaunas“ Savanorių prospekte. Čia laukia kaukių darymo edukacija, pabaisiukiškų veidukų piešimas, žmogus-voras ir saldainiai (plačiau).

pexels vlad chetan 3051523

Vlad Chetan / „Pexels“ nuotr.

 

„Spalio 30 d. kviečiame atvykti į mūsų laisvalaikio studiją ir patirti tikrąjį Helovyno vakarėlio sūkurį! Čia vaikų lauks linksmoji raganaitė, kuri savo magiškomis veiklomis užburs kiekvieno mažylio širdelę“, – rašo studija „Jūsų charizma“, veikianti Žaliakalnyje (plačiau).

Dar viena idėja žaliakalniečiams – ir penktadienį ir pirmadienį vyksiantys mažųjų LEGO® gerbėjų Helovyno vakarėliai. Kaukių ir moliūgų programą studijoje „Bricks4kidz“ papildys konstruktoriai (plačiau).

 

Šokiai po žeme ir ant ledo

 

Tradicinis spalio 31-osios megavakarėlis „Prisukamas Abrikosas“ šiemet persikėlė į Vilnių, bet kauniečiai tikrai neliks be šokių. „Lizde“ pirmadienį priims viešnią iš Amsterdamo Zohar (plačiau).

Tamsi ir tranki elektroninė Helovyno ceremonija vyks… slaptoje vietoje. „Paslaptingą lokaciją, kuri bus atskleista renginio dieną, sudrebins solidi velnių rinktinė“, – žada organizatoriai ir mini Manfredą bei kitus DJ (plačiau).

pexels karolina grabowska 5420786

Karolinos Grabowskos / „Pexels“ nuotr.

 

Na, o šiurpiausias vakarėlis pirmadienį vyks ant ledo. Taip, taip, naujuosiuose Kauno ledo rūmuose. Persirengėliams – nemokama pačiūžų nuoma (plačiau).

 

Parodos ir kiti patyrimai

 

Besidomintiems ne tik tradicinių švenčių, bet ir Kauno istorija reikia suskubti – tik iki penktadienio, spalio 28 d. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje, veikia paroda „Immortalis“. Tamsioje salėje eksponuojamos tokios įdomybės, kaip žymių kompozitorių pomirtinės kaukės, juostos nuo laidotuvių vainikų ir net paranormalius reiškinius aprašanti knyga (plačiau).

kmmkauke

Kauno miesto muziejaus nuotr.

 

Taip pat jau ketvirtadienį, spalio 27 d. mėgstančių istorijas lauks Kauno apskrities viešoji biblioteka. „Ar žinot, kad kas trečias žmogus yra susidūręs su kažkuo nepaaiškinamu, bet retas, kuris drįsta apie tai prabilti? O ar jūs buvote bibliotekoje sutemus? Patslaikas… Jums patiks“, – viliojama kvietime (plačiau).

Šeštadienį, spalio 29 d. Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus kviečia išgirsti „Šmėklų šnabždesius“ – teminės ekskursijos vyks net tris kartus (plačiau).

 

Rimtoji dalis

 

Išskirtinis vakaras melomanų laukia spalio 31-ąją „Žalgirio“ arenoje.. Kauno miesto simfoninis orkestras ir „Kaunas 2022“ kviečia gyvai išgirsti vieno žinomiausių šiuolaikinių kompozitorių Andrew Lloyd Webber prestižiniu „Grammy“ muzikos apdovanojimu įvertintą „Requiem“. Kartu su orkestru publika išvys būrį žinomų atlikėjų, tarp kurių tenoras Edgaras Montvidas ir Kauno valstybinis choras (plačiau).

Kaip ir kasmet lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną, VU SA KnF kviečia į Kauno miesto širdyje vyksiantį renginį „Sielų upė“. Jo metu miestu tekės tūkstančiai širdį šildančių ir išėjusius primenančių žvakių šviesų. „Informuojame, kad renginyje bus naudojamos šviesos diodų (LED) žvakės, todėl savo žvakių atsinešti nereikia“, – primena organizatoriai (plačiau).

312625542 615296006940845 3833535210646693638 n

Taip pat, aplankius artimųjų kapus Kaune ar kitur Lietuvoje, prasminga nueiti ir į kitas, galbūt dar nepažintas kapines. Visai neseniai publikavome straipsnį apie Petrašiūnų kapines, kur ilsisi daugybė Lietuvai nusipelniusių asmenybių. Ramaus laiko, ką beveiktumėte!

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis