lt
2021-12-08 į sąrašą

Su kuo valgoma žiema Kaune?

Suspindus sniegui Kaunas atrodo dar gražesnis, visgi žiemą skaičiuojant šimtus ir net tūkstančius žingsnių svarbu ir sušilti bei pasistiprinti.

Gastronominės patirtys – neatsiejama kiekvienos geros kelionės dalis, net jei tai tik kelionė iš darbo į namus… Ar pasivaikščiojimas įprastu laisvadienio maršrutu. O gal savaitgalis seniai lankytame mieste?

Suspindus sniegui Kaunas atrodo dar gražesnis, visgi žiemą skaičiuojant šimtus ir net tūkstančius žingsnių svarbu ir sušilti bei pasistiprinti. Pasidomėjome, kurie Kauno barai ir kavinės siūlo šį tą šventiško ir žiemiško. Atrodo, prireiks ne vieno pasivaikščiojimo!

YpatingOS KAVOS IR NE TIK 

Jau tapo tradicija kiekvieną naują sezoną pasitikti vis su kita kava – vėsia vasarą, moliūgais kvepiančia rudenį, ir itin saldžia – bei instagramiška – žiemą. Ir baigiantis 2021-iesiems viena už kitą labiau pasistengė ne viena Kauno kavinė ar jų tinklas.

„Vero Cafe“ siūlo apsalti nuo rožinės spalvos dekoracijų, „Caffeine“ tiki, kad šventės neįmanomos be imbierinių sausainiukų kvapo, o „Caif Cafe“ pradžiugins balto, balto sniego mylėtojus.

verocafecaffeine gingerbread

caifcafe

Įmonių nuotr.

„Green Cafe“ tuo tarpu jūsų puodelyje išpieš jaukų meškiuką – ir parekomenduos šventinės kavos pakuotę bičiuliams ar namams.

ka vos mneskiukai

green kava

Įmonės nuotr.

Dvigubai kalėdišką pasiūlymą turi ir „Chaika“ – ne tik kvapnios riešutinės kakavos, lazdynų latės ar žolelių chai puodelį jums, bet ir riešutų kremų „Sviestas sviestuotas“ šventinių gardumynų ar jų rinkinių dovanoms.

sviestassv

Įmonės nuotr.

Skoniai ir kvapai – net spaudžiant šaltukui

Nuostabu, kad europietiškai miestietiški papročiai pamažu įsitvirtina Lietuvoje. Jei anksčiau terasų laikas prasidėdavo baigiantis gegužei ir baigdavosi sulig rugsėju, dabar saulėkaita galinčios pasidžiaugti kavinės stalelius išneša iš esmės bet kada. Na, žiemą saulės gali nepakakti – bet Kaunas turi tokių terasų, kurios šildomos net spaudžiant rimtesniam minusui. O tai atveria naujus vakarojimo ar jaukių pietų horizontus! Tik pažvelkite, kokią aplinką ypatingai progai, kurių gruodį netrūksta, siūlo Pažaislio vienuolyne veikiantis svetingumo kompleksas ir restoranas „Monte Pacis“.

mp ziema 2

mp ziema 1

Įmonės nuotr.

Viena naujausių Senamiesčio vietų BōHEME HOUSE ant žemėlapio išsyk metė kozirį – šildytuvais aprūpintą terasą, kurioje – ne tik karštas vynas, bet ir stulbinantys vaizdai.

boheme terasa

Įmonės nuotr.

Į BōHEME HOUSE smagu užsukti prieš ar po to, kai apsilankysite Kauno rotušės aikštėje. Drugeliais nusagstytą eglutę supa keliolika šiuolaikiškai atrodančių kalėdinio miestelio namukų, kuriuose – varškės spurgytės, belgiški vafliai, šildantys gėrimai, karamelizuoti riešutai, cukraus vata ir kiti nuodėmės verti, bet tokie viliojantys skanumynai.

… nors dar viena mūsų rekomenduojama terasa – po stogu, ji visa įstiklinta, tad apsilankę netoli autobusų stoties esančio viešbučio „Magnus“ panoraminiame restorane pasijusite lyg devintame danguje. Tad jei tik prognozėse – sniegas, skubėkite rezervuoti stalelį ir paragauti specialaus žiemiško meniu, kuriame – ne tik Kūčiomis kvepianti silkė ir kalėdiški vafliai, bet ir jėgas atgauti padėsianti čili sriuba.

O ar žinote, kas bendra tarp Kauno ir Rio de Žaneiro? Ogi Panemunė ir Ipanema. Į žiemiškąją Panemunės šilą vasariškomis nuotaikomis jus palydės vietoj anksčiau čia veikusios šašlykinės įsikūrusi picerija „Ipanema“, kuri ne tik pamaitins, bet ir įpils šildančio gėrimo taurę. Be to, žadama, kad jau greit šios kavinės terasa ant Nemuno kranto pavirs į „apres-ski“ barą!

264406605 3807511916141549 7808087748155668455 n

Įmonės nuotr.

Jei šį mėnesį Kaune būsite tik vieną dieną, tebūnie tai gruodžio 18-oji. Kultūringiausia miesto aludė „Vingiu Dubingiu“, ką tik atšventusi 6-ąjį gimtadienį, tądien į savo kiemą susivadino visą būrį svečių, kurie savo ruožtu prisiveš kalnus skanėstų. „Žiemos puota kieme“ – tai prancūziški ir lietuviški sūriai, Kaune gaminti aštrumynai, portugališki gėrimai ir čia pat esančiame maisto vagonėlyje „Smakas“ ruošti valgiai.

vd puota

Lauktuvėms

Bet kuriuo metų laiku kaunastiškomis lauktuvėmis apsirūpinsite legendinėje Laisvės alėjos „Spurginėje“. Eilės čia – ne menkesnė tradicija už pačias spurgas…

„Kalėdos įjungtos, eidami lankyti eglutės ir lemputėmis sužibusio miesto, užsukit sušilti. Išvirsim kavos, kakavos, o gal imbierinės arbatos su apelsinais“, – vilioja Vilniaus g. esanti pusryčių karalystė „Holy Donut“, ir prideda, kad bet kurią šventinę (o jos visos tokios) spurgą ar kelias supakuos į kalėdišką dėžutę.

264431124 5321425437884390 3229814314275350125 n

Nuostabių desertų mylimiausiems iš specialaus kalėdinio meniu pasiūlys „Sugamour“, o tikrų lietuviškų kūčiukų – „Bernelių užeigos“ restoranai. Ir tai vos keli iš daugybės skanių pasiūlymų – neabejojame, kad nuorodomis vaikštinėjant Kaune jums taps gardūs kvapai iš kepyklėlių ir krautuvėlių. O jei Kaune atsidursite šeštadienį, pasimatykime ūkininkų turguje prie Kauno pilies. Tuščiomis neišvažiuosite.

sugmour

„Sugamour“ nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis