lt
2021-12-03 į sąrašą

Švenčių laukimas Kaune (įdomiausi renginiai kalendoriuje)

Išskirtiniai pakylėjančios muzikos koncertai, švenčių laukimą praturtinčios parodos bei kitos veiklos, leidžiančios vis smarkiau pajusti, kad dienos jau tuoj, tuoj pradės ilgėti – gruodį Kaune.

Prasidėjus Adventui norisi ne tik ramybės namuose, bet ir prasmingo laisvalaikio. Išskirtiniai pakylėjančios muzikos koncertai, švenčių laukimą praturtinčios parodos bei kitos veiklos, leidžiančios vis smarkiau pajusti, kad dienos jau tuoj, tuoj pradės ilgėti – šio mėnesio Kauno renginių kalendoriųje. Pasklaidykime jį drauge. Daugiau idėjų rasite adresu kultura.kaunas.lt.


Kalėdos Kaune
Įvairios vietos
12 01 – 10 06

Kaip ir kasmet, Rotušės aikštėje – svarbiausia Kauno eglė, šiemet priviliojusi net spalvingų drugelių, ir Kalėdų miestelis. Be to, visą gruodžio mėnesį Kauno miesto įstaigos dovanoja nemokamus renginius miesto gyventojams ir svečiams. Sąraše: įvairios edukacijos, koncertai, parodos, spektakliai ir kitos įtraukiančios bei šventines emocijas dovanojančios veiklos. 

Išsirinkite ir parekomenduokite bičiuliams: kaledos.kaunas.lt

260426365 262961785859159 7758697202673170136 n


Paroda „Naujas muziejuje: nuotrauka su kalėdine eglute“
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15
11 30 – 01 15

Parodoje eksponuojama 1938 metų nuotrauka, kurioje prie eglutės vaikų būryje stovi buvęs Respublikos Prezidentas Kazys Grinius. Šįsyk parodos bendraautoriais kviečiami tapti visi, norintys pasidalinti iki 2000-ųjų darytomis asmeninėmis nuotraukomis, kuriose prie miesto eglių ir eglučių įamžinti jie patys ar kiti kauniečiai! Į Kauno rotušę atneštos arba el. paštu atsiųstos nuotraukos bus demonstruojamos visą mėnesį, o daugiausia populiarumo sulaukusių autoriai bus apdovanoti muziejaus dovanomis. Nuotraukas siųskite el. p. eksponatas@kaunomuziejus.lt.

Parodos lankymas nemokamas, o tuo pačiu kviečiame užsukti į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą – idėjų pasivaikščiojimams, žemėlapių, o gal ir suvenyrų bei dovanų.

sueglute


Paroda „Lietuviški naujametiniai ir kalėdiniai atvirukai, leisti sovietiniu laikotarpiu“
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
12 02 – 02 07

Šioje itin šventiškoje parodoje pristatoma menotyrininko ir filokartininko Pauliaus Andriuškevičiaus 442 naujametinių ir kalėdinių atvirukų kolekcija. Tikslas – ne tik parodyti visuomenei eksponuojamus atvirukus, bet ir supažindinti, kaip okupacijos laikotarpiu atvirukų kūrimą veikė sovietinė ideologija, kokios buvo pasitelktos meninės priemonės.

7 2


Šventiniai kariliono muzikos koncertai

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kiekvieną gruodžio sekmadienį 16 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skambės kariliono muzika. Varpais skambins karilionininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta. 

12 31 karilionno

Ernesto Lylaus nuotr.


Pirmadienis, 12 06, 19:00

„Kaunas Jazz“: Gregory Porteris ir Kauno miesto simfoninis orkestras
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Prieš dešimtmetį išgarsėjęs Gregory Porteris – vienas ryškiausių šių dienų muzikos fenomenų. Jo balsas spindi ne tik džiazo, bet ir popmuzikos scenoje. Tačiau „Kaunas Jazz“ dainininko širdyje užima ypatingą vietą – dar 2013-aisiais festivalyje pirmą sykį apsilankęs atlikėjas iškart pelnė publikos simpatijų prizą, pamėgo šio renginio atmosferą ir nuo to laiko visada džiaugiasi kvietimais sugrįžti į Lietuvą.

„Gregory Porteris labai reiklus vietiniams muzikantams, su kuriais pasirodo, tad jo sutikimą surengti bendrą koncertą jau dabar galima vadinti Kauno miesto simfoninio orkestro laimėjimu“, – sako „Kaunas Jazz“ rengėjai.

12 06 gregory

Atlikėjo archyvo nuotr.


Ketvirtadienis, 12 09, 18:00

Ariel Ramirez muzikos koncertas
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Gruodžio 9-osios vakarą nepraleiskite progos pirmą kartą Kaune išgirsti didžiosiose pasaulio scenose skambančių žymaus argentiniečių kompozitoriaus Ariel Ramirez (1921–2010) kūrinių „Misa Criolla“ ir „Navidad Nuestra“.

Kauno filharmonijos klausytojams programą parengė išskirtinė profesionalių atlikėjų sudėtis, tarp kurių – pirmą kartą Lietuvoje kūrinius atliksiantis kompozitoriaus sūnėnas, bandonijos virtuozas argentinietis Arielis Ramirezas bei autentiškais Andų instrumentais grojanti grupė iš Lenkijos „Sierra Manta“. Beje, jų atlikimo 2016 m. klausėsi pats Popiežius Pranciškus vizito Lenkijoje metu.


Penktadienis, 12 10, 18:00

Dainų ir sutartinių vakaronė su „Girjaukiu“
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

„Artėjant didžiosioms metų šventėms, norime jus pakviesti į lietuviškų tradicijų kupiną vakarą „Žiemos saulėgrįžos belaukiant…“. Gruodžio 10 d., penktadienį, 18 val. susitikime dainų ir sutartinių vakaronėje su „Girjaukiu“. Įkvėpkime tikrumo ir prisiminkime, kaip šventes sutikdavo mūsų protėviai“, – rašoma kvietime.


Ketvirtadienis, 12 16, 18:00

Koncertas „Afrika, gospelas ir džiazas“
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šis projektas gimė laimingo atsitiktinumo ir sutapusių aplinkybių dėka. Savitu ritmu grįsta Afrikos tautų muzika visada žavėjo žinomą būgnininką Arvydą Joffę. Šiais metais pas jį studijuoti atvyko afrikietis muzikantas, boso gitara grojantis vokalistas Kenas Cassie. Greitai gerais bičiuliais tapę muzikantai, dėstytojas ir studentas, nusprendė padovanoti klausytojams bendrą projektą, pristatantį afrikiečių religines Kalėdų laikotarpio dainas, papuoštas autentišku muzikavimu ir džiazo harmonija bei ritmais.
 

Šeštadienis, 12 25, 19:00
„Flash Voyage“ koncertas
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30 

Šiuolaikinės instrumentinės muzikos sceną Kaune, kurioje spalvų ne mažiau nei garsų, simbolizuojantys „Flash Voyage“ rengia kalėdinį  akustinį koncertą savo antruosiuose namuose – buvusioje sinagogoje Žaliakalnyje. Jei ne kitam, tai sau įsigytas bilietas gali tapti puiki dovana.

flashv


Sekmadienis, 12 26, 17:00
Koncertas „Kalėdos visiems“
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ kviečia į tradicinį, tačiau… kitokį kalėdinį koncertą kartu su valstybiniu choru „Vilnius“. Skambės melodinga ir viltingai nuteikianti šventinė programa, kurią pradės Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio kalėdinės giesmės. Chorinių iniciatyvų ir kompozitoriaus Josepho M. Martino Kalėdų kantatos „Invitation to a Miracle“ puslapiai pristatys Kristaus gimimo istoriją – nuo pranašystės iki stebuklo paskelbimo. Koncerto kulminacija – lotyniškosios olandų kompozitoriaus Jacobo de Hanno gospelo tradicijos mišios, sukurtos prieš penkerius metus.

12 26 kaledos visiems

Organizatorių archyvo nuotr.


12 26 – 12 31

Koncertų ciklas „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų“
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šventinė tradicija – beveik savaitė Kauno valstybinėje filharmonijoje, kupina prasmingos muzikos. Egzotinių kraštų įkvėptos melodijos, operetė, simfoninės salvės, legendinė Carlo Orffo kantata „Carmina Burana“ ir visa tai atliekantys talentingiausi muzikantai – maloniam tarpušvenčiui Kaune.


Pirmadienis, 12 27, 18:00
Premjera. Opera „Traviata“
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Kaune 1920-ųjų gruodžio 31-ąją nuskambėjusi G. Verdi opera „Traviata“ tapo profesionalaus lietuvių operos teatro pirmuoju spektakliu ir lietuvių profesionalios operos pradžia. Naujas spektaklio „Traviata“ pastatymas pratęs amžių trunkančią šios legendinės operos gyvavimo šio teatro scenoje tradiciją. Režisierė ir choreografė – Anželika Cholina!


Ketvirtadienis, 12 30, 19:00

Koncertas „Traviatos“
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Vienas gražiausių pasaulio balsų – Asmik Grigorian – metų pabaigoje grįžta į Lietuvą ir su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius) surengs vos du naujametinius koncertus „Traviatos“, kuriuose dainuos drauge su savo mama, taip pat išskirtinio talento operos soliste, Irena Milkevičiūte. Vienas pasirodymų – Kaune.

12 30 traviatos

Organizatorių archyvo nuotr.


Penktadienis, 12 31, 18:00

Spektaklis „Peras Giuntas“
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nacionaliniame Kauno dramos teatre šį sezoną atidarė ir metus palydėti kviečia pirmą kartą Lietuvos dramos scenoje pastatyta Henriko Ibseno pjesė „Peras Giuntas“. Spektaklio sumanytojas – Vengrijoje gerai žinomas režisierius ir aktorius Csaba Polgár. Jis pasirinko savitą, šiuolaikišką ir drąsią poetinės dramos interpretaciją. Kūrėjui norisi apjungti Vengrijos ir Lietuvos patirtis – abi šalys išsivadavo iš sovietinio režimo ir jų piliečiams atsivėrė neribotų galimybių laukas, tuo pačiu palikdamas tradicijas, santvarkos prisiminimus. 

12 31 peras giuntas

Donato Stankevičiaus nuotr.


Penktadienis, 12 31, 19:00

Naujametis koncertas „J. Strausso kūrybos perlai“
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Jau tradicija tapusiame koncerte VDU Didžiojoje salėje skambės viena populiariausių VDU Kamerinio orkestro programų. Koncertą ir atlikėjus muzikiniu keliu ves charizmatiškasis dirigentas Vytautas Lukočius, operečių arijas ir duetus atliks operos solistai Ieva Goleckytė ir Egidijus Bavikinas. Liesis valsai, polkos, maršai, o dainininkai atliks arijas ir duetus iš operečių „Vienos kraujas“, „Šikšnosparnis“, „Čigonų baronas“, „Linksmasis karas“, „Naktis Venecijoje“.

12 31 strausas

Orkestro archyvo nuotr.

Titulinė nuotr.: A. Aleksandravičiaus

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis