lt
2020-11-21 į sąrašą

Šventėms padovanoti Kauną – misija įmanoma (pirkinių rekomendacijos)

Originaliomis dovanomis iš Kauno dar galima spėti pradžiuginti net toli esančius artimuosius – arba palepinti save ir savo namus.

Ekspertai prognozuoja, kad šiemet gerokai išaugs kalėdinių eglučių pardavimai – išties, juk dėl pandemijos šventes rekomenduojama švęsti savo namuose, nelankant giminių ar draugų, tad ir jaukių kalėdinių burbuliukų rasis daug daugiau.

Viena, kas nesikeičia – tai noras dalintis dėmesiu ir dovanoti. Jei ne gyvai, tai paštu, per kurjerį – šia prasme pasaulis sumažėjo. Taigi ir originaliomis dovanomis iš Kauno dar galima spėti pradžiuginti net toli esančius artimuosius. Juolab kad šiame mieste gyvena daugybė išradingų kūrėjų. Štai keletas rekomendacijų – žinoma, jos tinka ir nusprendusiems palepinti save ir savo spintą ar papuošti savuosius namus.

Net iki tolimosios Japonijos savo idėjas jau spėjo paskleisti betoninių papuošalų kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė. Jos prekinis ženklas CELSIUS 273 – tai lietuviško identiteto paieškų, urbanistinio miesto audinio, įvairių architektūros mokyklų įkvėpti auskarai ir pakabukai. Vos pastebimi, minimalistiniai, ar drąsūs ir masyvūs – visi Gerdos, išleidusios jau keturias papuošalų kolekcijas, kūriniai turi savąjį „aš“. Sutikite – pasipuošus Kauno karininkų ramove ar Prisikėlimo bazilika tikrai išsiskirsite iš minios. Visą CELSIUS 273 asortimentą rasite interneto parduotuvėje.

celsius 273 kurti darbai ievos rudzionytes nuotr 5f9aa1d3eea804 31345729

Rugsėjį betono juvelyrika pelnė II vietą GIT’S World Jewelry Design apdovanojimuose, kur dizainerė finale varžėsi su Tailando ir Irano atstovais. Ievos Rudžionytės nuotr.

Įkvepiančia dovana gali tapti ir kokybiška rankinė ar kuprinė – nors pastaruoju metu keliauti ar pasivaikščioti progų nėra itin daug, bet visi nori tikėti, kad tokia situacija pasaulyje nesitęs amžinai. Tad ateities, kurioje bus progų pasižmonėti, galima palinkėti net keliais skirtingais būdais. Pavyzdžiui, užsukus į ženklo „Gėda Pelėda“ internetinę parduotuvę. Čia pristatomi Kaune susapnuoti ir meistrų rankomis sukurti gaminiai alsuoja laukine prigimtimi ir puikiai dera šiuolaikinio miesto perspektyvose.

geda peleda lygadienio

„Lygiadienio pelėda“ kviečia pasivakščioti. Gamintojo nuotr.

Kitas kaunietiškas rankų darbo odinių gaminių ženklas – „kARTu“, žavintis net smulkiausiomis savo kūrinių detalėmis, įskaitant pavadinimus. Tik įsiklausykite – „Šaltekšnis“, „Medetka“, „Vaivoras“...

kartu agava

„kARTu“ kuria ir vyrams – ir dar su polėkiu! Lietuvos aviacijos muziejuje pozuoja kuprinė „Agava“.Gamintojo nuotr.

Stileivų akiratyje jau ne pirmi metai yra ir ženklas „Toks visoks“, kuriuo žymimos visiems gyvenimo atvejams pasiruošusios, visus metų laikus ir kitus iššūkius atlaikančios, tuo pačiu lengvumo ir elegancijos jausmo nestokojančios rankinės ir kuprinės.

clover toksvisoks

... ir rankinės, ir prie jų derančios kosmetinės! Gamintojo nuotr.

Na, o jei ieškote kitokių medžiagų, apžiūrėti virtualias savo lentynas kviečia „Native LT“. Šis ženklas pristato itin patvarius, kokybiško audinio, originaliais etniniais, „čiurlioniškais“ ar tiesiog kaunietiškais „printais“ dekoruotus pirkinių maišelius, taip pat – lietuviškumo pasiilgusius sužavėsiančias staltieses ir pagalvių užvalkalus.

native lt

Gamintojo nuotr.

Itin kokybiškus lino gaminius vertinantiems tradiciją, bet nesibaiminantiems drąsių sprendimų siūlo salonas „Jaukūs namai“. Įdomu, kad šią Šančių kareivinėse įsikūrusią ir su visu pasauliu interneto dėka bendraujančią parduotuvę ypač pamėgę yra japonai – linas šioje šalyje itin vertinamas ir laikomas stiliaus etalonu. Šis salonas taip pat bendradarbiauja su vietos grafikais, keramikais, juvelyrais...

jaukus namai

Salono nuotr.

Dar daugiau mylimo miesto, telpančio į pašto siuntą – tai „urban“ stiliaus prekės ženklai „The WALL“ ir „Garbės Žodis“. Pastarojo marškinėliai, kepuraitės ir džemperiai, žymimi riebiais užrašais „KAU NAS“, turbūt jau apkeliavo visą žemės rutulį – sakoma, tai viena populiariausių dovanų emigrantams iš Kauno.

garbes zodis

Gamintojo nuotr.

„The WALL“ tuo tarpu drabužius ir aksesuarus dekoruoja gatvės meno hitų motyvais. Galite dėvėti pypkiuojantį „Senelį išminčių“, neįžengiamą Mačiūno aikštę ar jau minėtą rožinį dramblį. Beje, „Senelis išminčius“ puošia ir spalvotas kojines.

leggings ismincius

Ir tamprės gali būti kaunastiškos. Gamintojo nuotr.

Simpatijas Kaunui galima deklaruoti ir pasitelkus ženklą „It’s Kaunastic“, kuriuo žymima vis daugiau stilingų aksesuarų, suvenyrų ir net… šokoladas. Tiksliau, keturių netikėtų skonių rinkinys. Kaunastiškų ženklelių rinkinyje – tokie gatvės meno Kaune simboliai, kaip besišypsantis katinėlis ar rožinis dramblys, taip pat – legendinė „Žmogaus“ skulptūra, puošianti M. Žilinsko dailės galeriją. O „It’s Kaunastic“ dovanų kortelėje telpa dešimtys pasiūlymų turiningai praleisti laiką Kaune – kai tik aplinkybės leis.

kaunastic pins

„Kaunas IN“ nuotr.

Šias ir kitas kaunastiškas prekes bei kuponus patogiai ir saugiai internetu įsigyti siūlo „Kaunas IN“ e-parduotuvė. Spauskite čia!

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis