lt
2021-09-14 į sąrašą

Šviežias „It’s Kaunastic“ maršrutas – kas slepiasi tarp Šilainių daugiabučių?

Šilainiai savyje talpina galybę netikėtų istorinių ir kultūrinių sluoksnių, spalvų, skonių ir atradimų. Visa tai atrasti padės naujausias iliustruotų žemėlapių serijos „It’s Kaunastic“ leidinys.

Pilkų daugiabučių džiunglės? Tik iš pirmo žvilgsnio! Vienas didžiausių ir jauniausių Kauno mikrorajonų, Šilainiai, savyje talpina galybę netikėtų istorinių ir kultūrinių sluoksnių, spalvų, skonių ir atradimų. Visa tai atrasti padės naujausias iliustruotų žemėlapių serijos „It’s Kaunastic“ leidinys.

Serijoje jau pristačius įvairiaspalvius maršrutus po Žaliakalnio ir Aleksoto mikrorajonus, rodėsi natūralu tęsti šį žygį po miesto dalis, kurioms dažnai pritrūksta turistų ar net pačių kauniečių dėmesio. Juolab kad pastaraisiais metais Šilainiuose kultūrinis gyvenimas tik aktyvėja – tai lemia tokios asmeninės iniciatyvos, kaip „Šilainiai Project“, kurioje telpa ir fotografija, ir poezija, ir net sodininkystė, ar „Jazz Academy“ – privati džiazo mokykla su nedidele, bet jaukia koncertų sale. Be jokios abejonės, platesnius šių iniciatyvų aprašymus tikrai rasite naujajame žemėlapyje, kurį originaliai iliustravo menininkė Gabrielė Gudaitytė.

IMG 20210914 193138 edit 126328171682283IMG 20210914 193010 edit 126119992482836

Unikalų urbanistinį kūrinį seniau čia buvusio Šilainių kaimo apylinkėse 1975-aisiais pradėjo Saulius Lukošius. Urbanistas yra sakęs: „Mano humanistinės idėjos, nors ne visiškai įgyvendintos, manau, pėdsaką paliko.“ Įdomu, kad, pavyzdžiui, daugiabučių kiemai, šiuo metu pergrūsti automobiliais, galėtų atrodyti kitaip – jau anuomet buvo planuojamos specialios aikštelės. Neįgyvendinta ši idėja, bet kitai pasisekė: Šilainiuose darželiai, mokyklos ir prekybos įstaigos buvo planuojami kartu su pirmaisiais namais, ne taip kaip kitur (na, tik ne viskas pastatyta…).

Šilainių raidą kita kryptimi pakeitė ir netikėtų atspalvių jai suteikė atkurta Nepriklausomybė. Ilgą laiką ignoruoti, šiandien anų dešimtmečių statiniai tampa įkvėpimu naujosios kartos menininkams. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad daugiabučių įkvėpta kaunietės Gerdos Liudvinavičiūtės betoninės juvelyrikos kolekcija įvertinta apdovanojimais tarptautiniuose konkursuose?

Iliustruotame žemėlapyje pateikiamas ir dar ankstesnis istorijos sluoksnis – tai Šilainius įrėminantys Kauno tvirtovės VIII ir IX fortai, visiškai skirtingi savo paskirtimi ir nuotaikomis, taip pat – senieji dvarai ar jų palikimas, supantys tankiai apgyvendintą mikrorajoną. Besidomintys dvasiniu gyvenimu tikrai aplankys maršrute pažymėtas bažnyčias ar kapines.

IMG 20210914 193442 edit 126004415004728

Gastronominių nuotykių ieškantiems malonia staigmena gali tapti ne tik urbanistinėse džiunglėse besislepiantys restoranėliai ir kavinaitės, bet ir Šilainių turgavietė, iš kurios neišeisite ne tik be pirkinių, bet ir be nuoširdžios rekomendacijos ar net autentiško recepto.

Nemokamą gido po Šilainius kopiją galite pasiimti „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre Rotušės a. 15 (Kauno rotušėje). Elektroninę žemėlapio versiją rasite čia. Netrukus naujasis maršutas papildys ir skaitmeninę lentyną www.kaunastika.lt, kurioje – jau per tris dešimtis būdų pažinti vis kitokį Kauno veidą.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis