lt
2020-09-20 į sąrašą

Tarptautinės turizmo dienos proga Kaunas kviečia būti „turistais savame krašte“

Kaunas visą paskutinį rugsėjo savaitgalį kviečia turistauti iš peties – nesvarbu, ar esate svečias, pakeleivis, o galbūt tikras kaunietis.

Tarptautinė turizmo diena kasmet minima rugsėjo 27 dieną. Kaunas visą paskutinį rugsėjo savaitgalį kviečia turistauti iš peties – nesvarbu, ar esate svečias, pakeleivis, o galbūt tikras kaunietis. Būtent šiemet, pandemijos akivaizdoje, būti turistu savo mieste, savo šalyje – ne tik neišvengiama, bet ir madinga ir net socialiai atsakinga. O kad pramogų ir idėjų laisvalaikiui nepritrūktų, „Kaunas IN“ su savo bičiuliais muziejuose, restoranuose, viešbučiuose, „Aušra SPA“ ir kt. partneriais surengė kaunastiškų atradimų planą.

Šiek tiek istorijos ir aktualijų – pasaulinė turizmo diena, kaip profesinė turizmo verslo atstovų šventė, pradėta minėti nuo 1980-ųjų. Kasmet Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos generalinis sekretorius laišku kreipiasi į turizmo sektorių koordinuojančias institucijas, kviesdamas minėti profesinę šventę ir atsižvelgti į siūlomą temą. Pasaulinė turizmo diena buvo skirta kultūriniam, jaunimo, aukštos kokybės, ekologiniam ir kt. turizmui populiarinti. 2020 m. Pasaulinės turizmo dienos tema, atsižvelgiant į dėl COVID-19 pandemijos susiklosčiusią padėtį, – „Turizmas savame krašte“.

UZV 005

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Taigi rugsėjo 26-27 dienomis aplankę įvairius Kauno muziejus bei viešbučius „Moxy“ ir „Park Inn by Radisson Kaunas“ ar baseino ir pirčių erdvę „Aušra Spa“ ir pasakę slaptažodį „kaunasticturistas“ galėsite laimėti net 250 įkvepiančių prizų, padėsiančių Kauną pažinti dar artimiau. Dovanos laukia pačios įvairiausios – kaunastiškai laisvalaikį leisti kvies baseino ir pirčių erdvė „Aušra Spa“, didžiausia Baltijos šalyse „Žalgirio“ arena (sėkmę išbandysite mesdami į krepšį „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ rungtynių pertraukos metu!) „Oreiviai.lt“ suorganizuos skrydį oro balionu, o „Pilotai.lt“ dar ir paskraidins ultralengvuoju lėktuvu. Išskirtinis Pažaislio vienuolyne veikiantis restoranas „Monte Pacis“ laiminguosius pavaišins degustacine vakariene, o „Partycruiser“ padovanos romantišką pasiplaukiojimą Kauno mariose leidžiantis saulei. 

117196517 3125618624140632 506713869749347869 o

„Moxy Kaunas Centre“ – naujausias Kauno viešbutis. „Moxy“ nuotr.

SHP04349 web

Maloniai šilta naujiena – „Aušra“ baseino ir pirčių erdvė. „Aušra“ nuotr.

Prie Tarptautinės turizmo dienos šventės prisijungė kavinės ir restoranai „Monte Pacis“, „Pelėdinė“, „Višta puode“, „Rebels Irish Pub“, „Hogas Pub“, „La Fin“, „Nuogas“, „BO baras“, „Rocknrolla“, „Donelaičio“, „Uvus“, „Diverso“, „Chačapuri“, „Bocmanas“, „Momo Grill“, „Olive Kitchen“, „Kuhne“, „Lithuanian Pub Entry“, „Entry“ biliardo klubas ir „Ali šokoladinė“. Su specialiu šventės slaptažodžiu „kaunasticturistas“ šios maitinimo įstaigos suteiks nuolaidą, tad laimėtoju galės pasijausti kiekvienas.

Sekmadienį – paskutinį šį mėnesį – apsilankymas daugelyje mieste veikiančių muziejų visiškai nemokamas. Tai – nuo praėjusių metų veikianti itin sėkminga Kultūros ministerijos iniciatyva, kurią jau spėjo pamilti daugelis kauniečių ir miesto svečių. Taigi rugsėjo 27 d. svečių lauks Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių kolekcija, Kauno paveikslų galerija, Istorinė LR Prezidentūra, Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Kauno IX forto muziejus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, Lietuvos aviacijos muziejus, Karo technikos muziejus VI forte, Vytauto Didžiojo Karo muziejus, Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namai-muziejus, Juozo Grušo namai-muziejus, Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus, Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, Vaikų literatūros muziejus. Apsilankę vienoje ar keliose šių įstaigų nepamirškite ištarti slaptažodžio „kaunasticturistas“!

UZV 004

„Monte Pacis“ laukia baroko perle – Pažaislio vienuolyne. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Žinoma, turizmo diena skirta ne tik kauniečiams. Siurprizų galėsite rasti ir keliaudami iš Vilniaus į Kauną „Kautros“ autobusuose. O kad tikrai pavyktų viską suspėti, patiems susidėlioti maršrutą, be to, dar ir aktyviai praleisti laiką ir padėkoti gamtai, rekomenduojame keliauti po Kauną dviračiu. „CityBee“ šiam tikslui padovanos net 100 valandos trukmės kelionių! Tereikia programėlėje įvesti nuolaidos kodą „kaunasticturistas“ – šis pasiūlymas galioja nuo rugsėjo 25 d. vidurnakčio iki rugsėjo 29 d. vidurnakčio.

D3S 4003

„CityBee“ nuotr.

Kauno draugai radijo stotis „Zip FM“ visą savaitę iki Tarptautinės turizmo dienos kvies dalyvauti kaunastiškuose žaidimuose ir laimėti prizų – nuo jau ikoniniais tapusių „Garbės žodis“ marškinėlių ir kojinių su „Seneliu išminčiumi“ iki nakvynių viešbučiuose, skrydžių virš Kauno, degustacinės vakarienės ir spa malonumų, tad atsisukite reikalingą bangą jau rugsėjo 21 d. ir klausykite laidos „ZIP Rytas su Gedu ir Timūru“ visą savaitę nuo 9 iki 10 valandos ryte.

Visą informaciją apie kaunastiškus potyrius rasite visit.kaunas.lt bei feisbuko ir instagramo paskyrose @Kaunastic. Nepamirškite savo fotografijų, „pagautų“ šventiškai nusiteikusiame Kaune, žymėti #kaunastic.

Taip pat, kad laikas būtų ne tik puikus, bet ir saugus, kviečiame laikytis Lietuvoje galiojančių saugumo rekomendacijų įskaitant saugų ir pagarbų atstumą nuo aplinkinių turistautojų, veido kaukės dėvėjimą nurodytose vietose ir kt.

Nuolaidos restoranuose rugsėjo 25–27 d. su slaptažodžiu kaunasticturistas 

Višta puode 10% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams bei restorano komplimentas;
Chačapuri 10% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
Pelėdinė 10% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
Uvus 30% kaljanams;
Bocmanas 25% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
La Fin 10% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
Hogas pub 5% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
Nuogas Pateikus slaptažodį kavinės klientai bus vaišinami nealkoholiniu alumi;
Kuhne Perkant du patiekalus, nemokamai pavaišins limonadu;
Monte Pacis 5% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
Rocknrolla 25% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
BO baras Nuolaida specialiai turistinei picai;
Donelaičio nuo 15 val. 20% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
Diverso kavinės klientai, pateikę slaptažodį, bus nemokamai vaišinami kava ir saldumynu;
Rebels Irish Pub Pateikus slaptažodį klientai bus vaišinami nealkoholiniu alumi;
MOMO Grill 15% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
Olive Kitchen („Akropolyje“ ir Vienybės a.) Pateikus slaptažodį dovanojama jau aktyvuota „Alyvuogės kortelė“, su kuria -25% nuolaida visoms picoms taikoma neribotą laiką. Kortele galima pasinaudoti iškart;
Lithuanian Pub Entry 10% nuolaida maistui ir nealk. gėrimams;
ENTRY biliardo klubas 20% nuolaida pulo arba biliardo žaidimui;
Ali šokoladinė Perkant už 10 eur ar daugiau išsinešimui, su slaptažodžiu būsite pavaišinti nemokama kava išsinešti. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis