lt
2021-06-21 į sąrašą

Trumpiausią metų naktį Kaune – tradicinės Joninių apeigos, populiarių atlikėjų koncertas ir fejerverkas

Be abejo, karantinas dar nesibaigė, tačiau laikantis atstumų ir kitų rekomenduojamų saugumo reikalavimų galime švęsti Jonines būdami pakilios nuotaikos.

Jau šį trečiadienį kauniečiai kviečiami Joninių naktį pasitikti bei paparčio žiedo ieškoti atsinaujinančiame Santakos parke. Nuotaikingoje šventėje laukia tradicinis vainikų plukdymas čia susijungiančiomis Nemuno ir Neries upėmis, folkloro kolektyvų pasirodymai ir Lino Adomaičio, Donato Montvydo bei grupės „Voiceless“ pasirodymai. Organizatoriai užtikrina, kad laikas iki šventės kulminacija tapsiančio fejerverko tikrai neprailgs!

„Kiekvienam linkiu atrasti savąjį paparčio žiedą. Pandemija visuomenę išvargino, todėl būtent dabar ypač reikia daugiau šviesių minčių, geros nuotaikos ir tiesiog mėgautis asmenine laime, paliekant visus sunkumus užnugaryje. Be abejo, karantinas dar nesibaigė, tačiau laikantis atstumų ir kitų rekomenduojamų saugumo reikalavimų galime švęsti Jonines būdami pakilios nuotaikos“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Šventė Santakos parke po atviru dangumi trečiadienio vakarą prasidės 19.30 val. Publiką pasitiks tradicinės Joninių apeigos ir speciali etno programa. Gera nuotaika pasirūpins Kauno kultūros centro folkloro ansamblis „Gadula“, sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“ ir kiti tautinių tradicijų puoselėtojai. Žiūrovai savo patogumui raginami nepamiršti pledų ar kėdučių.

Kauno kultūros centro tekstilės studija „Gijų sodai“ surengs žibintų gaminimo kūrybines dirbtuves, o amatininkas Paulius Burčikas kvies ant plaustelių plukdyti vainikėlius.

Dar daugiau muzikos ir gerų emocijų lauks koncerte „Kaunas švenčia Jonines!“. Scenoje pasirodys vieni populiariausių šalies atlikėjų – Linas Adomaitis, Donatas Montvydas ir juos apšildysianti grupė „Voiceless“. Nuotaikingą Joninių renginį vainikuos šventinis fejerverkas.

Gyventojų patogumui po šventės, apie 23.30 val., miesto gatvėmis kursuos autobusai ir troleibusai, kurie pajudės iš Kauno pilies, P. Vileišio tilto ir Vilniaus g. stotelių.

„Kaunas IN“ primena, kad didesnės ar mažesnės, tradicinės ar sušiuolaikintos Joninių ir Rasų šventės taip pat vyks Kauno tvirtovės III forte, „Parake“ Šančiuose, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje ir kitur. Daugiau renginių ieškokite kultura.kaunas.lt.

Kauno m. savivaldybės
Ryšių su visuomene skyriaus inf. ir nuotr.

kultura.kaunas.lt

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis