lt
2023-09-04 į sąrašą

Tvarumas – mūsų sveikatos atspindys. Rugsėjo 9 d. Kaune „Tvarus Jaunimas“ kviečia į tvarumą pažvelgti per interaktyvių veiklų prizmę

Rugsėjo 9 d. vyksiantis „Tvarus Jaunimas“ renginys suburs virš dešimt tvarumo organizacijų, siekiančių skatinti ieškoti inovatyvių tvarių įpročių ir būdų gyventi kartu su gamta.

a3 plakatas spaudai3Renginio vizualizacija.

 

Dalyvių lauks interaktyvūs žaidimai, protmūšiai, įvairios veiklos, o renginį užbaigs įkvėpiantis filmas apie pirmąjį ekologinį judėjimą Lietuvoje.

„Tvarus Jaunimas“ yra iniciatyvių, jaunų žmonių suburta grupė, kuri siekia skatinti Lietuvos jaunimo bendruomenes gyventi tvariau ir keisti jaunų žmonių vartojimo įpročius. Renginys yra finansuojamas Europos Sąjungos ir „EUTeens4green“ lėšomis.

Renginys prasidės nuo sensorinio žygio, kurį ves Sandra Galdikaitė ir „9 zuikiai“ organizacija. Žygio dalyviai bandys rasti sąlytį su savo emociniu ir gamtos intelektu, pasitelkdami šešis pojūčius. Taip pat ryte sugrįžti į gamtą skatins baidarių plaukimas. Užsiregistravę dalyviai turės galimybę sužaisti „Čiulba Ulba“ organizacijos parengtą ekologijos žaidimą ir pasinaudoję savo kūrybiniais sugebėjimais sukurti savo plaukimo istoriją.

Nuo 13:00 val. iki 17:00 val. Santakos parke dalyvių lauks interaktyvios veiklos: aktorės Agnės Aleksiejūnaitės-Puslienės vedamos teatro dirbtuvės, „UrbanBee“ organizacijos supažindinimas su miesto bitininkyste, antrinės tekstilės dirbtuvės su „Denim Diaries“, „Giver Tag“ gyventojus kvies mainytis jų nebedžiuginančiais rūbais ir aksesuarais. Renginio metu vyks smagus žinių apie tvarumą patikrinimas per protmūsį, kurį ves Ieva Budraitė iš Žaliosios Politikos instituto, arboristų mokymai apie jų darbą, miškininkystės svarba ir mazgų rišimo varžybomis, „Švęskime upę“ pasakos apie upių svarbą kasdienybėje ir skatins atsigręžti į upes ir upių krantines.

Po visos dienos nuotykių, 20:00 val. vakaro organizatoriai visus norinčius kvies į Kauno Menininkų Namus, atsipalaiduoti ir pasinerti į režisieriaus Jono Ohman filmą „Žalieji muškietininkai“. Filmas pasakoja apie nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu Kaune įsikūrusį pirmąjį ekologinį klubą „Atgaja“, jo iniciatorius ir veiklą. Filmo metu vaišinsime gėrimais ir užkandžiais, o po filmo dalyvių lauks diskusija su „Atgajos“ nariu Linu Vainiumi.

Dalyvavimas „Tvaraus Jaunimo“ renginio užsiėmimuose emokamas. Norintys dalyvauti konkrečiuose užsiėmimuose, turi registruotis iš anksto Facebook „Tvarus Jaunimas“ puslapyje esančiuose renginiuose. Vietų skaičius ribotas.

„Prisijunkite prie mūsų 2023 m. rugsėjo 9 d. Kaune, Santakos parke bei Kauno menininkų namuose ir praleiskite įkvėpimo, mokymosi ir linksmybių kupiną dieną. Susivienykime ir kurkime darnesnę ateitį kartu“, - pranešime spaudai kviečia organizatoriai.

Daugiau apie renginį: https://fb.me/e/4T1FetVL0

 

 

Renginio organizatorių informacija ir nuotraukos.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis