lt
2022-07-04 į sąrašą

Valstybės diena Kaune: susitikime ant kalvų ir piliakalnių

Nors Mindaugas pirmuoju ir vieninteliu Lietuvos karaliumi karūnuotas prieš 769 metus, ši proga – Valstybės diena – liepos 6-ąją minima tik nuo 1991-ųjų!

Nors Mindaugas pirmuoju ir vieninteliu Lietuvos karaliumi karūnuotas prieš 769 metus, ši proga – Valstybės diena – liepos 6-ąją minima tik nuo 1991-ųjų! Tai modernios Lietuvos, kuriai svarbi jos istorija, šventė, kurios tradicijos netruko tapti neatsiejama kiekvieno šalies gyventojo vasaros dalimi.

Šiemet Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės diena – trečiadienį, tad tai bus puiki proga atsikvėpti ir paturistauti savo mieste tiems, kurie dar neišvyko atostogų, bei geriau pažinti Lietuvą tiems, kurie čia svečiuojasi. Ką liepos 6 d. suplanavo Kaunas? Skaitykime toliau!

KM 58

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Pradžia – jau vidurdienį

 

Vidurdienį šventinės dienos iškilmes pradės Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje bei gėlių padėjimas prie Nežinomo kario kapo ir Laisvės paminklo, grojant Karinių oro pajėgų orkestrui. Po pakilios įžangos Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su solistais Marija Arutiunova ir Edgaru Davidovičiumi padovanos koncertinę programą „Lietuvos širdis“. Tuo pat metu Vienybės aikštės prieigose Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios (Kauno apskr.) rinktinės motošauliai pradės savo žygį per Lietuvą.

„Operetė Kauno pilyje“ grįžta

 

„XXI tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ vyksta netikėtai skaudžiame fone – pasaulį sukrėtė karas Ukrainoje. Karo pasekmes jaučia visas kultūros ir meno pasaulis. Gyvename viltimi ir tikime, kad netrukus jis taps praeitimi, o mes visi ir vėl galėsime džiaugtis saugia menininkų bendruomene ir plataus užmojo tęstiniais kūrybiniais projektais. Vis tik pasitinkame šiųmetį festivalį naujomis koncertinėmis programomis, kviesime į palaipsniui tradicija tampantį spektaklį prie Kauno pilies, džiaugsimės neblėstančiu operetės žavesiu“, – į tradicinius šventinius vakarus prie Kauno pilies šiemet jautriai kviečia festivalio organizatoriai. Valstybės dienos išvakarėse, liepos 5 d., čia bus rodoma koliažinė opera „Mažvydas“ pagal Justino Marcinkevičiaus dramą. Dalyvaus dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“.

Liepos 6 d. 20 val. „Operetė Kauno pilyje“ kvies į koncertą „Girdėtas ir negirdėtas Johanas Štrausas“. Visiems sugiedojus Tautišką giesmę ir įteikus Kauno miesto apdovanojimus jų laureatams, 22:45 val. lauks vakaro desertas – misterija „Vilniaus sapnas“, kviesianti į kitąmet vyksiantį sostinės 700-ąjį gimtadienį.

AA 2022 06 02 011

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Piknikas su muziejumi ir kanklių vakaras

Valstybės dieną Kauno miesto muziejus kviečia susitikti aukščiausioje miesto vietoje, ant Pelėdų kalno, vyksiančiame piknike. Šalia plevėsuojančios didžiausios mieste Lietuvos trispalvės nuo vidurdienio lauks visai šeimai skirtos nemokamos veiklos ir Gabrieliaus Vagelio koncertas.

Tądien – nemokamas ant Pelėdų kalno veikiančios parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ ir visų Kauno miesto muziejaus padalinių lankymas. Beje, daugelis kitų muziejų trečiadienį atostogaus, bet lankytojus 11:00–16:00 priims Istorinė LR Prezidentūra, kurioje eksponuojamas Vasario 16-osios aktas. Svečių lauks ir Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius kviečia paminėti Valstybės dieną su Žemyna Trinkūnaite ir jos kanklių grupe (Dalia Šukienė, Vilma Repečkė). Koncerte išgirsite kūrinių iš naujausio, jau ketvirtojo Žemynos albumo „Dešimtstygės kanklės – 22 kompozicijos“. Užburiantis kanklių skambesys ne tik nukels į praeitį, bet ir padės pajusti akimirkos darną, suteiks galimybę pabūti su savimi. Koncerto A. Mapu g. 18 kiemelyje pradžia – 19 val.

Šių ir kitų renginių informacija – nuolat atnaujinamame kalendoriuje kultura.kaunas.lt.

Himnas – visame pasaulyje ir Kaune

 

Šiemet Lietuvos Valstybės dieną Tautiška giesmė aplink pasaulį nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Kur begyventų ar besisvečiuotų, lietuviai visame pasaulyje švenčia Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, susiburia ir kartu sugieda himną. Kaip jau minėjome, Tautiška giesmė mūsų mieste tikrai skambės prie Kauno pilies. Tradiciškai vietos bendruomenės rinksis ant Jiesios (Napoleono kalno), Veršvų ir Eigulių piliakalnių.

Kūrybinė kelionė upių tėvu

Liepą poilsiaujate? Puiku. Tuomet kviečiame prisijungti prie Prienuose liepos 6 d. startuojančio žygio, kuris po penkių dienų baigsis prie Kauno HES. Šią kūrybinę kelionę Nemunu organizuoja kauniečių bendraminčių iniciatyva „Švęskime upę!“ su bičiuliais. Tai pakvietimas visiems – būti upės ir kūrybos tėkmėje, arčiausiai Nemuno, kurti, tapyti, piešti, pažinti pakrančių vietoves dalyvaujant susitikimuose su vietos bendruomenėmis ir lankant kultūrinius objektus. Keliauti drauge piešimo įgūdžiai nėra būtini, o piešiantys ar tapantys gali pasiimti ir mėgiamas dailės priemones. Skaitykite daugiau čia.

AA 0057

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Savarankiškos šventės

 

Žinoma, nebūtina laikytis griežtų taisyklių – švęsti svarbiausia taip, kaip norisi asmeniškai. Tad jei vietoje susibūrimų nuspręsite tiesiog paklaidžioti pėsčiomis ar dviračiu – Kaunas pasirengęs jus nustebinti. Eikite į kaunastika.lt ar užsukite į „Kaunas IN“ ir „Kaunas 2022“ turizmo informacijos centrą Laisvės al. 36 ir išsirinkite dar nebandytą maršrutą. Gal Valstybės dienos proga sudomins diplomatinio Kauno pėdsakai? O gal visai naujas industrinio paveldo žemėlapis? Gal paieškosite skandinavų ar japonų pėdsakų ar pagaliau atrasite Šilainius? Laisvė fantazijai! Ir jei jums Valstybės dieną bus smagiausia tiesiog pereiti visą Karaliaus Mindaugo prospektą, tai irgi bus labai kaunastiška.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis