lt
2022-07-21 į sąrašą

Vandenyje, prie jo ir dėl jo: gaivios idėjos vasarojantiems Kaune

Kada, jei ne vasarą, geriausia išnaudoti faktą, kad Kaunas – upių miestas, įsikūręs Nemuno ir Nėries glėbyje, turintis net savo nuosavą „jūrą“?

Žmogaus kūną sudaro apie 70 proc. vandens, bet ar žinojote, kad laimingas žmogus 70 proc. laisvalaikio praleidžia prie vandens ar jame? Juokaujame, žinoma, bet kada, jei ne vasarą, geriausia išnaudoti faktą, kad Kaunas – upių miestas, įsikūręs Nemuno ir Nėries glėbyje, turintis net savo nuosavą „jūrą“? Gerai, tai dar vienas pokštas, bet Kauno marios – tikrai didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. Ir nors jam nėra dar nė šimto metų, kauniečiai savo laisvalaikio be marių neįsivaizduoja. Kaip ir be Lampėdžio ežero. Susitiksime prie vandens?

 

Kurortas mieste

 

Tarpukariu aplink Kauną ir jame knibždėjo oficialių kurortų, vilas Panemunėje, Kulautuvoje, Kačerginėje statėsi to meto politikos, ekonomikos, kultūros, meno laukų atstovai. Ne viena gražuolė išlikusi iki šių dienų, o takeliai pro jas vinguriuoja iki paplūdimių. Griebkite Viltės Migonytės-Petrulienės knygą „Weekendų architektūra“ ir įsikvėpkite smetoniškam poilsiui!

Panemunėje prie Nemuno aplankysite ir šilą, kuriame gera bėgioti ar ramiai vaikštinėti, o po saulės vonių galėsite pasilepinti ir karščiausia miesto pica užkandinėje „Ipanema“. Čia vyksta ir muzikos vakarai! Prie Lampėdžio kiek ramiau, bet besideginančių geru oru čia niekuomet netrūksta. Juk pietų pertraukas paplūdimyje leisti smagiau, nei biuro virtuvėlėje. 

UN 60

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Burės ar motoras?

 

„Raketa“ į Nidą – jaunų entuziastų pažadinta lietuviška klasika. Šis greitaeigis laivas startuoja būtent iš Kauno, o jei neplanuojate aplankyti pajūrio, ir mūsų mieste bei aplink jį nestinga vandens maršrutų.

Romantiškai, vandeniu, iš paties Kauno centro galite pasiekti jaukųjį Zapyškį ir čia prisišvartavusį šiuolaikinio meno ir kultūros laivą „Nemuno7“, kitas tarpukario dvasia alsuojančias pakaunės gyvenvietes. Pavyzdžiui, nuo „Žalgirio“ prieplaukos išplaukęs laivas „Žalgiris“ Raudondvarį pasieks po valandos, po dviejų – Kačerginę, o iki Kulautuvos kelionė truks 2 valandas. ​​Galite įsimesti dviračius ir atgal į Kauną parminti – arba atvirkščiai. Išvykų laivais galimybes rasite čia.

Kitoje Kauno hidroelektrinės pusėje, Nemuno pakrantėje – sveikatinimo meka Birštonas, irgi pasiekiama laivu. O gal tiesiog palydėsite saulėlydį Kauno mariose? Čia kursuojančių laivų ir jachtų šeimininkai jums gali surengti ir asmeninę šventę. Rekomenduojame laisvalaikio kapitonus „Party Cruiser“ – jau tryliktą sezoną jie rengia pasiplaukiojimus, kviečia mokytis valdyti burlentę, nuonoja irklentes ir vandens motociklus.

AA 0030

UN 061

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Dviračiu – gaiviai!

 

Net 14 km driekiasi vienas gaiviausių maršrutų dviratininkams Kaune. Nuo Rotušės aikštės, kur rasite ir geriamo vandens stotelių, iki pat Čečėnijos Nepriklausomybės aikštės Eiguliuose – aplankysite tuziną gaivų vandenį purškiančių istorinių ir visai naujų fontanų, o pakeliui galėsite pasikelti ir istoriniu funikulieriumi. Gal net įsidrąsinsite išsimaudyti Vienybės aikštėje – vaikai tai daro kasdien! Maršrutą „Vasaros fontanai“ ir daugiau idėjų dviratininkams rasite projekto „Like Bike“ svetainėje

RSV 8100 2048x1368

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

AA 0012 3

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Sportas ant vandens

 

Ne tiesiog gulinėti, bet ir tvirtinti kūną bei dailinti formas – vasarą prie vandens sportuoti juk daug smagiau, nei tamsioje salėje, tiesa? Grožiesi peizažu, vandens gaiva, o kalorijos nenustoja degti. Idealu? Tikrai taip. Belieka išsirinkti, ar išbandysite vandenlenčių sportą viename iš kelių parkų Kaune ir Kauno rajone (naujausias hitas – „Vanduo Marse“, kur ne tik zulinsite trukus sukdamiesi ratu, bet ir gardžiai pavalgysite), išsinuomosite irklentę ir gėrėsitės dailiosiomis Nemuno ar Neries pakrantėmis, o gal šoksite į seną gerą baidarę. Daug bendraminčių sutiksite ir Kauno mariose – čia galite ir buriuoti ir net plaukti banglente, tiesa, prireiks bangas keliančio katerio.

278853709 4991534087598348 1106959505450341016 n2

„Party Cruiser“ nuotr.

 

Prisišvartavus

 

Jau pasakojome apie „Ipanema“ picas Panemunėje, bet gardžių stotelių baigusiems (ar pradedantiems) plaukti, maudytis ar degintis Kaune yra ir daugiau. Ar jau spėjote įvertinti, kaip atsinaujino, pasikeitė ir išgražėjo istorinis Kauno jachtklubas. Papramogavus jachtoje, paplaukiojus kateriu ar suvaldžius bangas ant lentos malonu prisėsti baro „Marina“ terasoje ar picerijoje „Iešmas & Ližė“. Nemuno saloje gi laukia „Pakrantė“ ir jos koncertai bei „Žalgirio“ arenos restoranas „Sala“. O jei laivu plauksite iš senosios prieplaukos Senamiestyje, jūsų paslaugoms – visa kavinėmis ir barais nusėta Rotušės aikštė!

P.S. Idėja romantikams – jaukus piknikas atnaujintame Santakos parke, stebint saulėlydį ir palydint dar vieną kaunastišką vasaros dieną.

AA 0222

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis