lt
2018-07-02 į sąrašą

Vyčio atidengimas – Valstybės dienos išvakarėse

Prie Vyčio įgyvendinimo prisidėjo jau beveik pusantro tūkstančio pavienių žmonių, šeimų ir įmonių. Įdomu tai, kad lietuviai aukas šiam iškiliam simboliui siunčia iš viso pasaulio.

„Tai yra didžiausia Kauno ir viso pasaulio lietuvių dovana savo šimtmetį švenčiančiai šaliai. Liepos 5-osios vakarą, 18.30 val. visus kviečiu į Kauno pilies kiemą, kur bus oficialiai atidengta Vyčio skulptūra“, – kvietimu į Kauną pasidalino miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Valstybės dienos išvakarėse prie Kauno pilies bus atidengtas beveik 7 metrų aukščio skulptoriaus, Nacionalinės premijos laureato Arūno Sakalausko sukurtas, per rekordinį laiką pagamintas bronzinis paminklas „Laisvės karys“, visų vadinamas Vyčiu, bus atidengtas Valstybės dienos išvakarėse.

Vyčio liejimo darbai Ukrainoje iš viso kainavo 472 tūkst. eurų. Papildomai kainuos postamento įrengimas bei aikštelės ir aplinkos sutvarkymas. Visas likusias lėšas greta gyventojų paaukotų pinigų yra įsipareigojusi skirti Kauno miesto savivaldybė. Aukoti galima ir toliau. Daugiau informacijos apie tai galima rasti internete: vytis.kaunas.lt.

Iškart po Vyčio atidengimo kauniečiai bus pakviesti net į du oficialius šventinius renginius. Čia pat, prie Kauno pilies nuo 20:00 vyks XVII Tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ koncertas „Pilies muzika“. Koncerto, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui, programoje: lietuvių kompozitorių sceninės muzikos – operų, operečių, miuziklų – arijos, duetai, šokiai, taip pat originalios ir liaudies dainos. Su Lietuvos atlikėjais pasirodys ir svečiai iš užsienio. 

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga į Kauną atkeliauja neregėto masto šventė „Su laisvės vėju“ – liepos 5–8 d. rytais ir vakarais miesto padangę užtvindys šimtas spalvingų kupolų. Iš Nemuno salos kilsiantys oreiviai ne tik džiugins kauniečių ir apylinkių žmonių akis – bus siekiama dviejų Lietuvos rekordų. Vienas jų – didžiausias į orą pakilusių karšto oro balionų skaičius – tarsi savaime suprantamas, užtat kitas – liepos 6-osios pavakarę numatomas skrydis su 100 metrų ilgio vėliava – pareikalaus didelių piloto Vytauto Samarino pastangų ir meistriškumo. Liepos 6-osios pavakarę trispalvę virš Kauno išskleis ir akrobatinių skrydžių grupė ANBO. 

Taip pat Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga į Kauną atkeliauja neregėto masto šventė „Su laisvės vėju“ – liepos 5–8 d. rytais ir vakarais miesto padangę užtvindys šimtas spalvingų kupolų. Iš Nemuno salos kilsiantys oreiviai ne tik džiugins kauniečių ir apylinkių žmonių akis – bus siekiama dviejų Lietuvos rekordų. Vienas jų – didžiausias į orą pakilusių karšto oro balionų skaičius – tarsi savaime suprantamas, užtat kitas – liepos 6-osios pavakarę numatomas skrydis su 100 metrų ilgio vėliava – pareikalaus didelių piloto Vytauto Samarino pastangų ir meistriškumo. Liepos 6-osios pavakarę trispalvę virš Kauno išskleis ir akrobatinių skrydžių grupė ANBO. 

Primename, kad liepos 6 d. Kaune vyks jau trečiasis ekskursijų festivalis „L6“, kurį inicijavo „Ekskurso“ komanda. Jo metu vyks daugybė įvairių pasivaikščiojimų po miestą, į kuriuos nereikia išankstinės registracijos.

Daugiau ilgojo savaitgalio renginių Kaune rasite čia.

Kauno miesto savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus ir „Kaunas IN“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis