lt
2022-12-09 į sąrašą

Žiemiškas laikas Kaune: gaiviai ir šviesiai

Sugrįžti į jaukius namus po ilgo žygio ar kitų žiemiškų nuotykių – dvigubai smagiau. Taigi ką kaunastiško nuveikti artimiausią ar bet kurį kitą žiemos savaitgalį?

Jau tikrai spėjote adaptuotis prie žiemiško oro, tad laisvadienius leisti nuobodžiaujant prie televizoriaus priežasčių nebeliko. O ir sugrįžti į jaukius namus po ilgo žygio ar kitų žiemiškų nuotykių – dvigubai smagiau. Taigi ką kaunastiško nuveikti artimiausią ar bet kurį kitą žiemos savaitgalį?

Eglė ir eglutės

 

Pagrindinė Kauno eglė šiemet džiugina čiurlioniškais motyvais ir santūria pramoga. Apžiūrėję švenčių simbolį pasilepinkite šiltu gėrimu, spurgomis ar išsiųskite kalėdinį atviruką mieliems bičiuliams. Ilgėliau užtrukti pakvies įvairios dirbtuvės ir edukacijos, vykstančios aplink eglę susispietusiuose Kalėdų miestelio kupoluose, skambant šventinei muzikai.

317087630 514508217371180 825662000032348481 n

kaledos kaune foto

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Bet tai dar ne viskas! Jei link Senamiesčio širdies trauksite nuo miesto centro, pamėginkite suskaičiuoti visas jūsų kelyje pasitiksiančias žaliaskares. Pametėte skaičių? Padėsime – jų trys šimtai. Jau beveik visiškai atnaujintą Vilniaus gatvę tikru keliu į Kalėdas pavertusios eglutės papuoštos net 55 tūkstančiais švieselių. Kiek jų yra Laisvės alėjos liepose, suskaičiuoti nepajėgėme ir mes, bet po ketvirtos valandos popiet vaikščioti šiuo pėsčiųjų bulvaru rekomenduojame su kavos ar arbatos puodeliu rankose – sako, tai padeda geriau įsijausti į šventinę nuotaiką. O stabtelėję Miesto sode, prie stulbinančiai sušvitusio Kauno valstybinio muzikinio teatro, pasijusite lyg… na, patys suprasite!

319305447 520987613389907 7475820556209190201 n2

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

AA 0181

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kalvos ir kilometrai

 

Kas sakė, kad pažintiniai takai įdomūs tik vasarą? Taip, galbūt užsukę į Pažaislį jachtų burių ir nesuskaičiuosite, bet pačios Kauno marios ir jų apylinkės – tai itin instagramiškas kraštovaizdis. Mūsų mėgstamas Pažaislio pažintinis takas vingiuoja šilu, šlaitais, atskleidžia nuostabią marių panoramą ir toliau esančių gyvenviečių kontūrus, Pažaislio baroko grožį.

O gal ir šventine vakariene Pažaislio vienuolyne veikiančiame restorane „Monte Pacis“ po 2 valandų pasivaikščiojimo save apdovanosite? Kitas smagus sudegintų kalorijų kompensavimo būdas – pietūs „Ipanema“ picerijoje Nemuno pakrantėje, po spartesnio ar lėtesnio žygio Panemunės šile. Jausmas prisėdus prie langų, atveriančių vaizdus į kitą upės pusę – lyg kokiame kurorte. Ir iš tiesu, Panemunė tarpukariu buvo oficialus miesto kurortas. Ir dabar galite apžiūrėti tuo metu pastatytas medines vilas – juk architektūros grožio neslepia medžių lapai.

Puikus žygis laukia ir Kleboniškyje – jei prisnigo, būtinai pasiimkite rogutes ar kitą priemonę „sausai“ čiuožti nuo kalvelės. Maži ir dideli urbanistinės istorijos gerbėjai neatsispirs galimybei pačiuožinėti žemyn lomoje prie Kauno pilies. O ir pats Santakos parkas, tiksliau, apsinuoginę medžiai, atveria įspūdingus Nemuno ir Neries pakrančių vaizdus.

AA 0238

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Dar daugiau vaizdų

 

Kad jau vis minime žiemai nusirengusius medžius, pastebėsime, kad ir architektūros grožį atskleidžiančioms Kauno panoramoms žiema yra ypač dėkingas metas. Pelėdų kalnas, Milikonių kalnas, Prisikėlimo bazilikos terasa – atrodo, maršrutai tokie patys, kaip vasarą, bet atsiveriančios perspektyvos jau visai kitos. Svarbu, kad nebūtų rūko!

AA 0089

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Šviečianti „Džiunglių knyga“ VDU Botanikos sode

 

Lietuvoje itin populiarūs šviesų festivaliai, o kauniečiai šiemet pirmąkart džiaugiasi itin įspūdingu reginiu ir savo mieste. VDU Botanikos sode vyksta šviesų festivalis „Džiunglių knyga“. Per 200 šviečiančių figūrų demonstruojamos pirmą kartą, visos sukurtos specialiai šiam renginiui pagal garsiąją džiunglių legendą apie berniuką Mauglį. Šviečiančios figūros ir jų kompozicijos – tik dalis „Džiunglių knygos“ efekto. Visa botanikos sodo aplinka bus specialiai iliuminuota ir įgarsinta: pilna cikadų čirpimo, paukščių klegesio, žvėrių riaumojimo. Nenustebkite, jei sužaibuos ar prasidės tropikų liūtis. Siekdami išvengti spūsčių ir sukurti lankytojams pačias palankiausias apsilankymo sąlygas, organizatoriai bilietus parduoda konkrečiai valandai ir kviečia atvykti laiku. Daugiau informacijos apie šviesų festivalį rasite čia.

Dziungliu knyga Lauryno Trimonio nuotr36

Dziungliu knyga Lauryno Trimonio nuotr22

Lauryno Trimonio nuotr.

.

Pačiūžų gerbėjams…

… Kaune gera ištisus metus! Juk čia veikia net dvi ledo arenos. Senoji – Žaliakalnyje, o naujutėlė – prie „Girstučio“ baseino. Kauno ledo rūmuose vyksta ir azartiškos ledo ritulio rungtynės (nuo gruodžio 11 d. – pasaulio jaunimo čempionatas!), ir kerlingo treniruotės, ir masiniai čiuožimo seansai. Visiškai nesvarbu, ar lauke „minusas“, ar telkšo balos, čia visada tinkamas oras ir ledo storis.

315434522 572177278246138 5259912570004188193 n

„Hockey Lietuva“ nuotr.

 

Pirties garas

 

Apie privalumus sveikatai, kūnui ir sielai net neišsiplėsime – juk pirtintis yra vienas iš nacionalinių Lietuvos sportų. Pasirinkimo priklausomai nuo kompanijos dydžio ir konkretaus pirties stiliaus Kaune tikrai netrūksta, o kalbant apie žiemą, mums labiausiai patinka pirtelė ant Lampėdžio kranto. Jei yra sniego, namo tikrai nesinori!

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis