į sąrašą

PALIKIMAS

Daugiau nei 3000 renginių svečiams iš viso pasaulio padovanojusi programa, tarptautinės žiniasklaidos dėmesys, beveik 2,4 milijono kultūros lankytojų ir 138% titulo metais išaugęs užsienio turistų skaičius – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projektas gali būti vadinamas sėkmės istorija.

Plačią kultūrinę programą 2022-ais metais kūrė daugiau nei 19 000 profesionalių menininkų bei kūrėjų iš Lietuvos ir pasaulio, tarp kurių buvo galima išvysti tokias pasaulyje žinomas pavardes kaip Yoko Ono, William Kentridge, Marina Abramovič ir kitus. Didžiulio dėmesio sulaukė ir po kelias dienas trukę didieji Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos renginiai „Sukilimas“, „Santaka“ bei „Sutartis“, šventę Kauno transformaciją į atvirą šiuolaikinę sostinę, besididžiuojančią savo unikalia architektūra, istorija, fluxus dvasia bei stipriomis bendruomenėmis.

Kultūrinį sprogimą išgyvenantį miestą ir rajoną, jų turtingą multikultūrinę istoriją bei Europos paveldo ženklu pažymėtą tarpukario modernistinę architektūrą įvertino ne tik vietos bendruomenės, turistai, bet ir tarptautinė žiniasklaida. 6 milijonus skaitytojų turintis mokslo populiarinimo žurnalas „National Geographic“ pabrėžė, kad Kaunas „pagaliau susilaukia pelnyto pripažinimo“, „The Guardian“ Kultūros sostinę įtraukė tarp 10 išskirtiniausių Europos miestų, o „Time“ Kauną pristatė kaip vieną iš geriausių pasaulio vietų 2022-aisiais.

Didžiulio populiarumo sulaukę festivaliai bei renginiai tapo neatsiejama miesto bei rajono dalimi ir toliau bus sėkmingai įgyvendinami „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” projektui pasibaigus. Naktinis „Fluxus“ karnavalas, ilgiausias ir draugiškiausias „Kiemų šventės“ stalas Europoje, specialus visus metus veikiantis maršrutas po naujai atrandamą Kauno rajoną „Smaragdo kelias“, kvapą gniaužiantys „ConTempo“ scenos menų pasirodymai netikėtose erdvėse – tik keletas pradėtų ir besitęsiančių istorijų Kaune ir rajone. Iš viso Kaune išlieka daugiau nei 1000 produktų: nuo žmonių mases sutraukiančių festivalių, skulptūrų, meno objektų iki leidinių ir virtualių maršrutų.

Informaciją apie 2023-iaisiais vyksiančius „Kaunas 2022“ renginius rasite čia.

Reprezentacinį „Kaunas 2022“ video rasite: https://youtu.be/xvaZ4RuVheI

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis