lt
2021-03-13 į sąrašą

Atsiveria Kauno muziejai ir galerijos (kas, kur, kada)

Džiaugiamės galėdami pasidalinti muziejų – ir kitų kaunastiškų kultūros įstaigų – paviešinta informacija apie savo atsidarymo planus. Daugelyje lauks dar nematytos ekspozicijos ir kiti siurprizai!

Po LR Vyriausybės posėdžio trečiadienį, kovo 10 d., nuspręsta, kad jau nuo kovo 15 d., pirmadienio lankytojus galės priimti Lietuvos muziejai ir galerijos.

Kaune, muziejų mieste, ši žinia priimta ypač šiltai. Džiaugiamės galėdami pasidalinti muziejų – ir kitų kaunastiškų kultūros įstaigų – paviešinta informacija apie savo atsidarymo planus. Daugelyje lauks dar nematytos ekspozicijos ir kiti siurprizai!

Nuo kovo 18 dienos Kauno miesto muziejus atnaujina lankytojų aptarnavimą Pilies, Rotušės, Tautinės muzikos, M. ir K. Petrauskų skyriuose bei yra pasiruošęs saugiai priimti kiekvieną atvykusį lankytoją.

Muziejaus skyriuose dirbs ir edukatoriai, tad lankytojams bus galima pasižvalgyti po muziejų kartu su gido pasakojimu. Taip pat muziejininkai kviečia pasimėgauti pavasarėjančiu oru turiningai – užsisakant ir dalyvaujant ekskursijose bei edukaciniuose užsiėmimuose, vyksiančiuose lauke. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus ir jo padaliniai šventiškai atsivers šeštadienį, kovo 20 d., Laimės dienos proga.

Tiesa, kovo 18–19 muziejus organizuoja išankstines „Menininkų dienas“ Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Kauno paveikslų galerijoje bei A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje: „Lauksime visų šios srities atstovų, taip pat menotyrininkų bei šių specialybių studentų ir mokinių.“ Informaciją apie išankstinę registraciją sekite čia

ciurlionio muziejus

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Šiuolaikinio meno galerija „Meno parkas“, esanti Rotušės a., parodas eksponavo ir karantino metu, tik virtualiai. O nuo antradienio galėsite užeiti gyvai. Plačiau apie šiuo metu vykstančias parodas skaitykite čia.

Na, o šios galerijos kaimynė Kauno fotografijos galerija kol kaks informuoja apie languose eksponuojamą fotografo Andrejaus Liankevičiaus parodą „Baltarusios procesas“, pasakojančią apie Baltarusijos žmonių laisvės paieškas šiandien.

Maironio lietuvių literatūros muziejus atidaromas kovo 19 d., jo padaliniai kol kas lieka uždaryti.

Pažaislio vienuolynas ir jame esantis sakralinis muziejus lauks jau kovo 16 d., antradienį. Ką tik geriausia Europos kino lokacija paskelbtame vienuolyne veikiančio kultūros ir turizmo centro administracija primena apie išankstinę registraciją ir kitas taisykles. Daugiau informacijos rasite čia.

pazaislis drone

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Šiemet šimto metų jubiliejų švenčiantis ir ypatingą parodą šia proga įrengęs Vytauto Didžiojo Karo muziejus duris atvers kovo 19 d., tačiau VI forte esanti Karo technikos ekspozicija artimiausiu metu dar bus uždaryta.

Gen. Vladas Nagevicius foto 1

Jolitos Vaitkutės paroda „Pradžios taškas“. VDKM nuotr.

Senamiestyje esantis Perkūno namas, vienas vertingiausių vėlyvosios gotikos pastatų Lietuvoje, planuoja veikti nuo antradienio, kovo 16 d. 13 valandos.

perkuno namas

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Lietuvos zoologijos sodas jau dirba (terariumai, akvariumai nelankomi), o Rumšiškėse esantis Lietuvos laudies buities muziejus lankomas kaip parkas (primename, kad vis dar galioja draudimas be pateisinamos priežasties kirsti savivaldybių ribas).

Nuo antradienio, kovo 23 d., savo duris lankytojams atveria ir Lietuvos aviacijos muziejus. Šis pavasario atsidarymas – tai „paskutinis kvietimas“ Kauno gyventojams bei miesto svečiams aplankyti trečią dešimtį skaičiuojančią muziejaus ekspoziciją, kurią iki vasaros planuojama uždaryti rekonstrukcijai. Artimiausius porą metų lankytojams atvira liks tik lauko ekspozicijos ir edukacijų erdvė. 

Sugiharos namai-muziejus atverti duris planuoja po Šv. Velykų – kol kas vyksta remontas, diegiama el. bilietų sistema.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus veikia nuo kovo 16 d.

Lietuvos švietimo istorijos muziejus kol kas skelbia, kad iki 2021 m. kovo 31 d., klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu.

Taip pat nuo balandžio 1 d. veiks VDU Botanikos sodas Kaune.

Kai turėsime daugiau naujienų apie muziejų ir galerijų planus, šį straipsnį atnaujinsime.

Tiesa, atveriant duris lankytojams turės būti užtikrinti šie reikalavimai:
– bilietai platinami elektroniniu būdu ar vykdoma išankstinė lankytojų registracija;
– elektroniniai bilietai arba lankytojų registracija tikrinama bekontakčiu būdu;
– didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius – kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 30 kv. m. ploto;
– lankymas – ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius;
– edukacinės programos, ekskursijos bei kitos paslaugos teikiamos ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Parengta pagal muziejų skelbiamą informaciją.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis