lt
2020-11-24 į sąrašą

„LOKALI: Made in Akademija“: gimusi iš alkio kultūrai

Akademijos miestelyje duris atvers ilgai laukta šio miestelio bendruomenės savomis rankomis įkurta parduotuvė „LOKALI: Made in Akademija“.

Lapkričio 26 d. Kauno rajono Akademijos miestelyje duris atvers ilgai laukta šio miestelio bendruomenės savomis rankomis įkurta parduotuvė „LOKALI: Made in Akademija“.

Prasidėjusi nuo idėjos, gimusios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ ir bendruomenės noro patiems susikurti lėšas kultūrinio gyvenimo plėtrai, parduotuvė startuoja po savo stogu sutelkusi apie 40 verslininkų. Lankytojams „LOKALI: Made in Akademija“ pasiūlys Akademijoje pagamintos produkcijos: įvairiausių maisto gaminių, o taip pat ir bižuterijos, tekstilės, gėlių, odos gaminių, paveikslų.

„Apie tokį ambicingą projektą ir verslui, ir kultūrai sunkiu metu, iš pažiūros būtų mažų mažiausiai nedrąsu pasvajoti, o dar ir apie tai, kiek ir kaip vietos bendruomenės narių, įmonių ir Kauno rajono savivaldybės ši idėja bus palaikoma. Avantiūra (gerąja prasme!) su dideliu užtaisu ryžto ir užsispyrimo virto prasmingu ir ilgalaikiu projektu. Tikiuosi, kad Akademijos bendruomenės centro ir vietos partnerių kuriama parduotuvė – atvira pokalbių ir susitikimų erdvė, taps įkvėpimu, kad jautrumas bendruomenei ir pagarba savo gyvenamai vietai gali dideles idėjas paversti realybe“ , – sako „Kaunas 2022“ kuratorė Viltė Migonytė-Petrulienė.

lokali akademija0002lokali akademija0001

lokali akademija0000

Kristinos Mačionienės nuotr.

„Mūsų bendras verslas gimė iš alkio kultūrai. Iki šiol neturėjome nei kultūros centro, nei jame dirbančio darbuotojo: kultūrinis gyvenimas buvo susijęs su tik su projektiniu finansavimu, o to, deja, nepakako. Ėmėme galvoti, kaip galėtume nebetiesti rankos, o kultūrai prisitraukti lėšų patys. Vieno renginio metu, kuriame vyko degustacija, pamatėme, kad Akademijoje apstu puikių gamintojų, kurių produkcija galėtų būti patraukli ir platesnei auditorijai. Tada nusprendėme plėtoti bendruomeninės parduotuvės idėją. Ji yra paremta dvigubo laimėjimo principu: bendruomenė gamintojams užtikrina erdvę, kur jų gaminiai yra matomi, o dalis pelno yra skiriama tos bendruomenės kultūriniam gyvenimui palaikyti“, – Lietuvoje dar mažai žinoma socialinio verslo idėja dalijosi parduotuvės LOKALI direktorė Kristina Šiožinienė.

Pasak p. Kristinos, duris atveriančioje parduotuvėje pirmuosius lankytojus pasitiks apie 40 vietos verslininkų gaminiai. Tačiau tai – ne riba. Gamintojų ratą bendruomenė planuoja plėsti ir ateityje savo vartotojui pasiūlyti apie 200 Akademijoje ir šalia jos veikiančių verslų produkcijos. „Didžioji dalis parduotuvės asortimento – maistas: karamelė, padažai, saldumynai, kepiniai. O taip pat pasiūlysime bižuterijos, gėlių, paveikslų, tekstilės ir odos gaminių. Apsilankę čia galės rasti ir kol kas vienintelę šios parduotuvės paslaugą – pasimėgauti puodeliu skanios kavos“ , – pasakoja K. Šiožinienė.

Nuo pat pirmosios veiklos dienos verslas šioje bendruomenės erdvėje bus neatsiejamas nuo kultūros: viena parduotuvės siena bus skirta vietos menininkų darbams eksponuoti. Pasak parduotuvės direktorės, norinčiųjų netrūksta jau dabar. Iš karto po atidarymo lankytojai čia išvys menininkės Valdonės Gudaitienės medinių paveikslų parodą.

Atvėrę fizinės parduotuvės duris, bendruomenė nesustos: gruodžio viduryje planuojama pradėti ir elektroninės parduotuvės veiklą.

„LOKALI: made in Akademija“ įsikūrusi Kauno rajone, Akademijoje, Varžupio g. 1, prekybos centre RIMI.

Projektą vykdo: VšĮ „Profesinio meistriškumo akademija“
ir Akademijos bendruomenės centras
Partneriai: „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“,
Akademijos seniūnija
Rėmėjai: Kauno rajono savivaldybė, UAB „GB Group“,
UAB „VetMarket“, UAB „Pilėnų klinika“

„Kaunas 2022“ inf.

 


akademija kaunas 2022 kauno rajonas lokali Šiuolaikinės seniūnijos

„Naujoji realybė“: kūrėjai pristatė architektūrines idėjas viešoms ir uždaroms erdvėms (galerija)
4 lapkričio, 2020, Kaunas – UNESCO Dizaino miestas, Kaunas 2022, Naujienos, Visi
Praėjusios savaitės pabaigoje buvo paskelbti kūrybinių idėjų dirbtuvių ir varžytuvių „Adaptyvi kapsulė“ (apie šio konkurso idėją žurnale „Kaunas pilnas...

Kultūros sostinė – festivalis visus metus (interviu)
1 lapkričio, 2020, Interviu, Kaunas – UNESCO Dizaino miestas, Kaunas 2022, Naujienos
Nuo paskelbimo, kad 2022-aisiais Kaunas taps Europos kultūros sostine, praėjo jau daugiau nei treji metai. Įdomu ne tik stebėti...

Kauno dizaino įvykis. Karantino projektas – pirtis (interviu)
28 spalio, 2020, Interviu, Kaunas – UNESCO Dizaino miestas, Kaunas 2022, Naujienos
Pasvajokim. Eini sau Laisvės alėja, o ten, kur nors netoli fontano, iš medinio pastatėlio rūksta dūmai, virsta garai, liejasi...

Tarptautinis Kauno dizaino įvykis – idėjų varžytuvės, dirbtuvės ir parodos
22 spalio, 2020, Kaunas – UNESCO Dizaino miestas, Kaunas 2022, Naujienos, Visi
Ką galvojame išgirdę žodį „dizainas“? Apie aukštosios mados kolekcijas, spalvas, formas ar interjerą? Jis gali nepalyginamai daugiau – pasitelkdamos...

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis