lt
2020-12-14 į sąrašą

Pratęsus karantiną – nauji ribojimai

Karantinas mūsų šalyje pratęsiamas iki sausio 31 d., papildomi ribojimai galios švenčių metu.

Nuo gruodžio 16 d. įsigalioja nauji ribojimai, susiję su COVID-19 pandemijos valdymo priemonėmis Lietuvoje. 

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, taikant išlygas vykstantiems darbuotis, į laidotuves ar gydytis, taip pat keliaujantiems į savo nekilnojamąjį turtą kitoje savivaldybėje.

Planuojama, kad iki sausio 31 d. neveiks parduotuvės, išskyrus tas, kuriose pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; maisto turgavietės bei internetinės prekybos prekių atsiėmimo punktai.

Apgyvendinimo paslaugos teikiamos apgyvendinant viename kambaryje ne daugiau nei po 2 asmenis, išskyrus šeimos narius.


Toliau draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų; laidotuves, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla, išskyrus, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais ir kt. išlygas.

Draudžiama teikti  laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas. Taip pat draudžiama lankyti kultūros ir laisvalaikio paslaugų teikimo vietas arba patalpas nuomoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.

Visą LR Vyriausybės nutarimą rasite čia. Būkite saugūs, pilietiški ir sveiki!

Anna Shvets / Pexels nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis