lt
2022-12-09 į sąrašą

Sugiharos namai pristato unikalias patyrimines ekskursijas su Japonijos skoniais

Sugiharos namų muziejus Kaune pristatė patyrimines ekskursijas „Tarpukario Kauno paslaptys: Japonijos skoniai, diplomatų ir šnipų istorijos“, kurių metu lankytojai gali pajusti japoniškos kultūros skonį.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Sugiharos namų muziejus Kaune pristatė patyrimines ekskursijas „Tarpukario Kauno paslaptys: Japonijos skoniai, diplomatų ir šnipų istorijos“. Gruodžio mėnesį muziejus pradėjo organizuoti prasmingas potyrių keliones, kurių metu lankytojai gali pajusti japoniškos kultūros skonių – paragauti tradicinių mochi ar žaliosios arbatos, daugiau sužinoti, kodėl tarpukario Kaunas vadintinas Šiaurės Kasablanka, kokios pabėgėlių istorijos skleidėsi tylioje Vaižganto gatvėje.

Naujo formato ekskursijos, tikimasi, pritrauks lankytojų iš visos Lietuvos. „Patyriminės ekskursijos metu lankytojus nukeliame į to meto Kauno diplomatų gyvenimo užkulisius, iš arčiau supažindiname su Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos, dirbusio ir gyvenusio šiuose Vilties namuose Kaune bei išgelbėjusio apie šešis tūkstančius žydų, asmenybe ir žygdarbiais“, – sako Sugiharos namų muziejaus direktorius Ramūnas Janulaitis.

sugihara8Sugiharos namų nuotr.

Paslaptingą Sugiharos namų dvasią pajusti padedančios patyriminės ekskursijos metu lankytojai sužino, kas slypi už „Gerumo kristalo“, taip pat yra supažindinami su istorijose rečiau minimu Č. Sugiharos kolega, Nyderlandų garbės konsulu Janu Zwartendijku bei jo indėliu į nepaprastai drąsius ir kilnius žygdarbius tarpukario Lietuvoje. „Na, o ypatingą istorinį pasakojimą lydi daugybė negirdėtų detalių ir liudijimų ne tik apie tuometį Kauną, vadintą šnipų miestu, bet ir japoniškos kultūros gyvavimą jame“, – priduria R.Janulaitis.

Namas Vaižganto g. 30 Kaune tapo simboline ir ypatinga vieta tuomet, kai juose prieš pat Antrąjį pasaulinį karą įsikūrė diplomatas Chiune Sugihara (Čiunė Sugihara) su šeima. Šio iškilaus žmogaus, dirbusio Japonijos konsulu, dėka, tūkstančiai žydų, bėgančių nuo blogio imperijos ir gavę vizas, rado saugią užuovėją tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Šiandien Sugiharos namų muziejus yra tarsi gerumo krislas, primenantis tamsiausius žmonijos periodus ir itin svarbią gėrio kovą su blogiu, puoselėjantis ir skleidžiantis bendražmogiškas vertybes.

Patyriminės ekskursijos trukmė – 1,5 val.

Vieta: Sugiharos namų muziejus, Vaižganto g. 30

Maksimalus dalyvių skaičius – 15 žmonių.

Ekskursijos kaina – 20 eurų asmeniui

 

Daugiau informacijos ir registracija į ekskursijas:

Ramūnas Janulaitis

+37061521073

info@sugiharahouse.com

arba Facebook

 

Sugiharos namų informacija.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis