lt
2021-04-09 į sąrašą

Balnojame plieninius žirgus (dviračių sezonas Kaune prasidėjo)

Aplink Kauno fortus, palei Nemuną, su gidu ar romantiškai dviese – su dviračiu niekuomet nenuobodu.

… nors tikrai yra entuziastų, kurie dviratį mina nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų – jie, greičiausiai, pamatę mūsų antraštę šyptelėtų ir primintų, kad nėra blogo oro, tik netinkama apranga. Na, bet jei jūs žiemoti linkę šiltai, tuomet šis straipsnis, primenantis apie vaizdingiausius dviračių maršrutus Kaune, tikrai pravers. Net jei neturite nuosavo plieninio žirgo – juk jį galite greitai ir patogiai išsinuomoti. Tiesą sakant, būtent mieste išrikiuoti oranžiniai „CityBee“ dviračiai ir primena, kad sezonas jau prasidėjo.

dviraciai kaune0001

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Pakeliui su romantika

Kaip žinia, jau ne pirmus metus Kaunas skatina kuo daugiau minti dviratį ir tam skiria programą „Like Bike“. Tai – ne tik sutvarkyti ir nauji dviračių takai, bet ir smagių maršrutų poroms, šeimoms, draugams rinkinys (jį rasite čia). Kol epidemiologinė situacija šalyje sudėtinga, kviečiame likti ištikimiems savo šeimai ir rinktis pramogas kuo mažesnėmis grupelėmis. Taigi pradedame nuo porelių.

Kauno marių apsuptyje įsikūręs Pažaislio vienuolynas, pušynas, jachtklubas – visa tai susijungia „Romantikų“ maršrute. Naujai sutvarkyti dviračių takai leis pasivažinėti dailios gamtos apsuptyje, o padoriau sušilus orams surengti pikniką prie vandens. Maršruto ilgis apie 3 km – tobulas maršrutas pasimatymui po darbų. Jei palūkėsite iki vasaros, galėsite įvertinti ir du oficialius pliažus prie Kauno marių. O gal kelionę pratęsite plaukdami laivu palydėti saulės?..

marsrutas romantikams2

Į Panemunę su šeima

Šis maršrutas išskirtinis savo grožiu: joje susipina paupio ir šilo vaizdai. Maždaug trylikos kilometrų maršrutas vedantis iš senamiesčio į Panemunės šilą, palei Nemuną, kviečia leistis į smagų nuotykį. Įveikus distanciją Panemunės šile vaikų lauks žaidimų aikštelės, o tėvelių – dailios pievos piknikui (tik palaukite trečiojo griaustinio), tinklinio aikštelė, pliažai.

marsrutas seimai

Vaizdingas iššūkis

Pirma idėja norintiems paminti ilgiau – maždaug 20 km ilgio maršrutas, jungiantis Kauną su Zapyškiu ir atveriantis dailiausius miško ir paupio vaizdus. Šis maršrutas puikiai tiks savaitgalio planams, nes tinka visos dienos aktyviam poilsiui gamtoje. Kačerginėje dviratininkų laukia grilio zona, kur smagu sustoti pailsėti ir pasistiprinti. Taip pat verta aplankyti ir plūduriuojančią Kačerginės prieplauką. Paskutinėje maršruto stotelėje dviratininkus sutiks jaukus Zapyškio miestelis, senove alsuojantys nameliai ir ypatinga Zapyškio bažnyčia. Maloniam pasisėdėjimui visai netoli Senosios bažnyčios yra įrengta pavėsinė bei suoliukai visai ant Nemuno kranto. Čia prisėdus pailsėti matosi abu upių tėvo Nemuno vingiai.

Jei šį maršrutą pasirinksite jau po Motinos dienos (pirmojo gegužės sekmadienio), galite mintelėti dar iki Pavilkijo ir į kitą Nemuno pusę persikelti vieninteliu tokiu keltu „Vilkynė“. Namo grįšite per Kulautuvą ir Raudondvarį. Nuo Zapyškio dviračių takas neįrengtas, turėkite tai omenyje planuodami kelionę. Tiesa, šiltuoju sezonu per Nemuną ir iš paties Zapyškio į Kulautuvą kelia keltas „Vytis“.

Antroji vaizdingojo iššūkio versija – kelias palei upę nuo Kauno senamiesčio iki Kulautuvos, per Šilelio kaimą. Kulautuvos teritorijoje karštą dieną dviratininkams atokvėpį suteiks karjeras, o pasiekus miestelį, verta aplankyti Akacijų alėją. Šioje gatvėje gausu tarpukario architektūros pastatų, įrengti parkai ir vaikų žaidimų aikštelės. Šią gatvę išgarsino čia vyksiantis festivalis tokiu pačiu pavadinimu. Kita Kulautuvos atrakcija – Dievų ir Deivių slėnis. Čia sutiksite visus tris Aukščiausiojo ir vyriausiojo Dievo Praamžiaus sūnus, sudariusius dieviškąją trejybę – Perkūną, Patrimpą ir Pikuolį. O grįžti galite pirmuoju maršrutu, jei jau veiks keltas.

marsrutas issukis

Ekskursija su gidu

Mėgstantiems į pasaulį pažvelgti vis nauju kampu siūlome ekskursiją „Kaunas dviratininko akimis“. Šioje išvykoje apžvelgsite Kauną, turtingą jo istoriją, architektūrą, gamtą. Pasigrožėsite Pažaislio vienuolyno ansambliu, pasidomėsime HES’o atsiradimo aplinkybėmis, o vingiuodami Elnių ir Kiškių gatvelėmis pasieksime ir garsiąją „Trijų mergelių“ tilto panoramą. Toliau riedėsite palei Nemuną – mojuosime margaspalviams Šančiams, o ekskursijos pabaigoje panirsite į Kauno senamiestį. 15 kilometrų su gidu, traukiančiu vis naują netikėtą pasakojimą, įveiksite be jokio vargo – kaunastiška dienos pradžia garantuota!

dviraciai kaune0000

Kauno senamiestyje yra net paminklas dviračiui – tiksliau, nuotaikinga skulptūra pavadinimu „Nežiopsok!“ Jos autorius – Kęstutis Balčiūnas. A. Aleksandravičiaus nuotr.


Su dviračiu aplink Kauno tvirtovę

Gali būti, kad šio žygio per dieną įveikti nepavyks – tai labiau maršrutas savaitgaliui, tad prireiks ir palapinės, ir įgūdžių – keliausite ne dviračių takais. Šio pažintinio maršruto (plačiau apie jį čia) ilgis apie 65 km, kurį galima įveikti per dvi dienas. Pirmąją dieną, pradėję nuo IX forto, III forte galite sustoti pailsėti ir papietauti. Toliau tęskite kelionę iki V forto – įveikus 40 km, bus metas pailsėti. Galbūt viename Kauno viešbučių? Antrą dieną kelionę tęsite nuo V iki IX forto, viso apie 25 km. Žinoma, Kauno tvirtovė, miestą gaubti pradėjusi dar XIX a. – tai ne tik fortai, tai šimtai kitų objektų, išsibarsčiusių Kaune ir Kauno rajone. Idėjų, padėsiančių paįvairinti maršrutą, rasite „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapyje „Kauno tvirtovė“.

ix forto monumentas

IX forte esantis monumentas nacizmo aukoms atminti. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Žinoma, su dviračiu galite įveikti ir daugelį kitų „It’s Kaunastic“ serijos maršrutų. Galbūt susiplanuosite teatrališką popietę, o gal iššniukštinėsite Žaliakalnį? Kiek gatvės meno piešinių per dieną suspėsite aplankyti ir įamžinti? O gal leisitės diplomato Čiunės Sugiharos takais? Visus „It’s Kaunastic“ žemėlapius, taip pat ir dviračių maršrutus „viskas viename“, rasite mūsų skaitmeninėje lentynoje, taip pat www.kaunastika.lt, o jei norite popierinį pasiimti į kelionę, užsukite į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą Kauno rotušėje (Rotušės a. 15). Išvykos įspūdžius socialiniuose tinkluose kviečiame žymėti #kaunastic!


Naudinga informacija

Mobilus dviračių servisas Kaune

„Velostreet-Vasarė“ dviračių parduotuvė–servisas

Dviračių nuoma:

Titulinė nuotr.: A. Aleksandravičiaus

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis