lt
2021-10-25 į sąrašą

Kaunas vegetarams ir veganams (idėjos pietums)

Nuo jau istoriniais tampančių burokėlių kotletų iki instagramiškų tortų.

Nors tradicinė lietuviška virtuvė sunkiai įsivaizduojama be mėsiškų patiekalų ar pieno produktų, vegetarai ir veganai Lietuvoje tikrai nelieka alkani. Vis daugėja ne tik specialių patiekalų daugelio kavinių valgiaraščiuose, bet ir visu pajėgumu už augalinę mitybą pasisakančiųvietelių. Štai mūsų mėgstamiausios Kaune, labai žaliame mieste.

 

Vilties vaistinės arbatinė

 


2022-aisiais ši veganinė kavinė puikioje vietoje prie pat Kauno centrinio pašto šventė veiklos 25-metį! Ir receptai (mmm, burokėlių kotletai nokautavo ir garsiausią Lietuvos Beatą!) čia tokie, kurių rastumėte gal tik senuose sąsiuviniuose. Negalime nepagirti ir autentiško vaistinės interjero. O jei turite klausimų apie vieną ar kitą sudėtinę dalį ar prieskonį, tik tarkite, ir ištempkite ausis – bus įdomu.

vilties lempa

„Lempa“ / auGalybės nuotr.

 


Fresh Post

 

Šiandien skubate? Nieko baisaus – greitas maistas irgi gali būti kokybiškas ir sveikas. „Fresh Post“ siūlo itin platų salotų pasirinkimą – tiesa, ne visos jos be mėsos, bet tikrai kažką išsirinksite, o gal ir sveiką kokteilį sykiu. Atsiimkite pietus verslo centre „Magnum“ ar užsisakykite, kad atvežtų ten, kur šiuo metu esate.

fresh post

Įmonės nuotr.


Žalia Pupa

 


Čia su šypsena laukiami pietums mėgstantys falafelius, pakoras ir kitus sveikus, bet užtikrintai šildančius patiekalus. Patariame stalelį ar bent porciją rezervuoti iš ankstų, nes vietos čia mažai, o sugrįžti nori visi.

pupa zalia

Įmonės nuotr.


Radharanė

 


Jei nežinote, labiau norite bengališko troškinio, koftos, pakoros ar dar kokio pagal ajurvedinius principus ruošiamo patiekalo, užsisakykite „Radharanės“ rinkinį. Tiesa, negarantuojame, ar liks vietos nekalčiausiems saldumynams mieste. Užsukite Laisvės alėjoje.

radharane

Įmonės nuotr.


Masalaciti

 

Indiško maisto tiesiai į namus siūlantis autentiškas restoranas neseniai į savo valgiaraštį įtraukė ir Meksikos skonių. Ne viskas čia veganiška ar vegetariška, bet pasirinkimas itin platus, o porcijos – kaip namuose. Mamos namuose.

masalaciti samosa

Įmonės nuotr.


Moksha


Binish Kuruvilla į Lietuvą iš gimtosios Keralos valstijos Indijoje atkeliavo per… Estiją. Kasmet namo grįžta pasišildyti ir įsikvėpti eksperimentams savo restorano virtuvėje, kur margiausios indų tradicijos dar priima ir tajų pusseseres. Aziją mylintis vegetarai čia visuomet laukiami.

moksha curry

Įmonės nuotr.


KIRAS (Ex-CHAIKA)

Dar vienai porcijai veganiško torto pilve vietos visuomet atsiras, kaip ir šildančio gėrimo porcijai. O ir papozuoti su išsirinktu gardumynu šioje kavinėje tikrai rasite kur – interjeras itin instagramiškas. Kaip ir tortai...

chaika

Įmonės nuotr.

 


Kaip jau minėjome, augalingų pasirinkimų rasite daugelyje kitų Kauno kavinių ir restoranų. O kas kepa skaniausią veganišką picą, teks nuspręsti išbandžius. Mūsų favoritai –„Mamma Pizza“ ir „Jurgis ir Drakonas“. Niekaip neišsirenkame, kas labiau… Tas pats ir su burgeriais – gardūs pasirinkimai ir „Pelėdinėje“, ir „Baking Mad“. O kai visai nebežinome, ko norime, einame į „Holy Donut“ šventai nekaltų pusryčių!

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis