lt
2021-10-25 į sąrašą

Kaunas vegetarams ir veganams (idėjos pietums)

Nuo jau istoriniais tampančių burokėlių kotletų iki instagramiškų tortų.

Nors tradicinė lietuviška virtuvė sunkiai įsivaizduojama be mėsiškų patiekalų ar pieno produktų, vegetarai ir veganai Lietuvoje tikrai nelieka alkani. Vis daugėja ne tik specialių patiekalų daugelio kavinių valgiaraščiuose, bet ir visu pajėgumu už augalinę mitybą pasisakančių vietelių. Štai mūsų mėgstamiausios Kaune, labai žaliame mieste.

Vilties vaistinės arbatinė


2022-aisiais ši veganinė kavinė puikioje vietoje prie pat Kauno centrinio pašto švęs veiklos 25-metį! Ir receptai (mmm, burokėlių kotletai nokautavo ir garsiausią Lietuvos Beatą!) čia tokie, kurių rastumėte gal tik senuose sąsiuviniuose. Negalime nepagirti ir autentiško vaistinės interjero. O jei turite klausimų apie vieną ar kitą sudėtinę dalį ar prieskonį, tik tarkite, ir ištempkite ausis – bus įdomu.

vilties lempa

„Lempa“ / auGalybės nuotr.


Ridikas


Tikrai veganiška užkandinė geležinkelio stoties perone domina ne tik dažnai keliaujančius. Labai smagu čia sukirsti falafelių suktinuką prisėdus ant iš perdirbtų medžiagų pagamintų baldų. Tiek laukiant traukinio, tiek iš jo išlipus. O jei pasiseks, įpulsite tiesiai į melomanišką vakarėlį.

ridikas edgaras jocius

Edgaro Jociaus nuotr.


Fresh Post

Šiandien skubate? Nieko baisaus – greitas maistas irgi gali būti kokybiškas ir sveikas. „Fresh Post“ siūlo itin platų salotų pasirinkimą – tiesa, ne visos jos be mėsos, bet tikrai kažką išsirinksite, o gal ir sveiką kokteilį sykiu. Atsiimkite pietus verslo centre „Magnum“ ar užsisakykite, kad atvežtų ten, kur šiuo metu esate.

fresh post

Įmonės nuotr.


Žalia Pupa


Čia su šypsena laukiami pietums mėgstantys falafelius, pakoras ir kitus sveikus, bet užtikrintai šildančius patiekalus. Patariame stalelį ar bent porciją rezervuoti iš ankstų, nes vietos čia mažai, o sugrįžti nori visi.

pupa zalia

Įmonės nuotr.


Radharanė


Jei nežinote, labiau norite bengališko troškinio, koftos, pakoros ar dar kokio pagal ajurvedinius principus ruošiamo patiekalo, užsisakykite „Radharanės“ rinkinį. Tiesa, negarantuojame, ar liks vietos nekalčiausiems saldumynams mieste. Užsukite Laisvės alėjoje ar M. Daukšos gatvėje.

radharane

Įmonės nuotr.


Masalaciti

Indiško maisto tiesiai į namus siūlantis autentiškas restoranas neseniai į savo valgiaraštį įtraukė ir Meksikos skonių. Ne viskas čia veganiška ar vegetariška, bet pasirinkimas itin platus, o porcijos – kaip namuose. Mamos namuose.

masalaciti samosa

Įmonės nuotr.


Moksha


Binish Kuruvilla į Lietuvą iš gimtosios Keralos valstijos Indijoje atkeliavo per… Estiją. Kasmet namo grįžta pasišildyti ir įsikvėpti eksperimentams savo restorano virtuvėje, kur margiausios indų tradicijos dar priima ir tajų pusseseres. Aziją mylintis vegetarai čia visuomet laukiami.

moksha curry

Įmonės nuotr.


Chaika

Vos pradedame rašyti apie dvejų metų gimtadienį neseniai atšventusios kavinės vitrinų turinį, ir… nekantraujame lėkti į autentiškumu pasižyminčią M. Daukšos gatvelę senamiestyje. Dar vienai porcijai veganiško torto pilve vietos visuomet atsiras, kaip ir šildančio gėrimo porcijai. O ir papozuoti su išsirinktu gardumynu čia tikrai rasite kur – interjeras itin instagramiškas. Kaip ir tortai...

chaika

Įmonės nuotr.


Pupa Raw


Rami sulčių oazė pakeliui į Nemuno salą – tobula poilsio stotelė skubantiems žaliųjų kokteilių mėgėjams. Galite užsisakyti ir sulčių programą kiekvienai dienai, taip pat – papildyti aliejaus, arbatų, kavų, kombučios, kitų gėrybių lentynas.


Kaip jau minėjome, augalingų pasirinkimų rasite daugelyje kitų Kauno kavinių ir restoranų. O kas kepa skaniausią veganišką picą, teks nuspręsti išbandžius. Mūsų favoritai –„Mamma Pizza“ ir „Jurgis ir Drakonas“. Niekaip neišsirenkame, kas labiau… Tas pats ir su burgeriais – gardūs pasirinkimai ir „Pelėdinėje“, ir „Baking Mad“. O kai visai nebežinome, ko norime, einame į „Holy Donut“ šventai nekaltų pusryčių!

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis