lt
į sąrašą

Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namai-muziejus

S. Nėries g. 7, Kaunas +370 37 373 606 s.neris@maironiomuziejus.lt www.maironiomuziejus.lt Suaugusiesiems – 4 EUR; moksleiviams, senjorams, studentams – 2 EUR. Šeimos bilietas (1 suaugusysis ir 1–3 nepilnamečiai vaikai) – 5 EUR. Šeimos bilietas (2 suaugusieji ir 1–3 nepilnamečiai vaikai) – 9 EUR. (2023.10.05–2024.05.01):
II–VI – 9.00–17.00,
Paskutinį mėnesio VII – 10.00–16.00
Paskutinį mėnesio sekmadienį muziejaus lankymas nemokamas.

Salomėjos Nėries memorialinis muziejus (Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys) atidarytas 1962 m., namas statytas 1937–1938 m. pagal poetės vyro skulptoriaus ir architekto Bernardo Bučo projektą. Jis medinis, vėliau aptinkuotas, dviejų aukštų, su mansarda ir mūriniu priestatu skulptūros dirbtuvei. Poetė su šeima čia gyveno ketverius metus. Erdvioje salėje, buvusioje skulptūros dirbtuvėje, įrengta literatūrinė ekspozicija. Joje parodytas S. Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias.
Muziejuje atkurtas XX a. 4-to dešimtmečio menininkų namų interjeras. Keturiuose kambariuose surinkti ne tik Bučų asmeniniai, bet ir tarpukario Lietuvos inteligentų buityje naudoti baldai, daiktai. Žiemos dirbtuvėje eksponuojami B. Bučo darbai, fotografijos. Svečių kambaryje saugomi šeimos baldai, poetės memorialinė biblioteka. Siauri, mediniai laiptai veda į poetės darbo kambarį ir neįprastą, originalų miegamąjį antrame aukšte.
Edukacinė klasė įrengta jaukioje namo mansardoje, iš kurios galima patekti į dvi dideles lauko terasas. Lankytojus žavi Salomėjos ir Bernardo Bučų puoselėto sodo, Lakštingalų slėnio bei Kauno marių pakrančių vaizdai, atsiveriantys iš keturių namo balkonų.
Muziejuje vyksta įvairūs renginiai: Salomėjos Nėries gimimo metinių minėjimai, tradicija tapusi moterų poezijos ir muzikos popietė, plenerai, ekskursijos ir edukacinės programos įvairaus amžiaus lankytojams. Ekskursijas ir edukacines programas reikia užsisakyti iš anksto.

 

 

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis